Çoktan Sahip Olduğunuz Şeylerle Uygulayabileceğiniz Hayat Değiştirici 45+ İpucu

Evde sahip olduğunuz her şey bir kısayol haline getirilebilir!

İpuçları, insanların nesnelerin yenilikçi ve şık kullanımlarını bilerek genellikle hayatı kolaylaştırmasına yarayan şeylerdir. İpuçlarını hayatlarımızı kolaylaştırdıkları için severiz. En iyi ipuçları da en kolay uygulayabileceklerimizdir çünkü gerekli olan malzemeler zaten sahip olduğunuz şeylerdir. Bu makale, hemen hemen herkesin evinde bulunan ve bunları kolay, ucuz ve hatta eğlenceli hale getiren şeylerle yapılabilecek özel ev ipuçlarını ele alacaktır.

Süpürgeli Küf Temizleyici

Süpürgelikleriniz zemin için neyse tavan için de küf odur. Genellikle o kadar yüksektedirler ki onları temizlemek için bir merdiven ve fazla çaba göstermek gerekir. Ancak yalnızca bir süpürge alıp etrafına bir bez bağlarsanız o zaman o yüksek alanları ekstra bir çabaya ihtiyaç duymadan temizleyebilirsiniz.

Süpürgeli Küf Temizleyicisi

Sarf edeceğiniz efor, süpürgenizin sağlamlığına ve bez üzerinde kullandığınız temizlik maddesi türüne bağlı olarak değişebilir fakat nihayetinde bu, oraya tırmanıp da çok yoğun bir şekilde temizlemek istemediğiniz zamanlarda küf kalıbını hızlı bir şekilde temizlemenin iyi bir yoludur.

Buzdolabını Düzenlemek

Düzensiz bir buzdolabı herkese sorun yaratır. Özellikle de aç olduğumuzda ve ne yiyeceğimizi seçmek için bir labirentten geçerek vakit kaybetmek istemediğimizde. Eğer evde birkaç tane plastik çekmeceniz varsa onlar, sizi tüm bu kargaşadan kurtarabilir. Tek yapmanız gereken onları doğrudan buzdolabınıza yerleştirmenizdir.

Buzdolabını Düzenlemek

Böylesine kolay bir şeyi yaparak abur cuburlarınızı saklamak için kendinize daha geniş bir alan da yaratmış olursunuz. Her durumda plastik çekmeceler, en başta öyle gelmese dolapta yer açılmasına sebep olur.

Kendi Sprinkle Kavanozlarınızı Oluşturun

Kabartma tozu, sprinkle, şeker, tuz, ne isterseniz: Hepsi, ölçülü bir şekilde serpmenize izin veren bir kavanozdan yararlanabilir. Kendi kavanozunuzu yapmak da o kadar zor değil. Tek ihtiyacınız olan bir konserve kavanozu ve herhangi bir salça kabındaki kapaklardan biri.

Kendi Sprinkle Kavanozlarınızı Oluşturun

Elbette, salça kapaklarınızı artık salçadan kalan kırmızılık ve koku gittikten sonra kullanabilirsiniz. Her iki durumda da her ne olursa olsun bir şeyleri rahatça serpmek istiyorsanız bu harika bir seçimdir.

Bebek Sağlığı

Bebeğiniz için emziği bebek bezleriyle aynı çantada (kirli veya başka türlü) bulundurduğunuz takdirde bunun hijyenik açıdan ne kadar sağlıklı olup olmadığı hakkında düşünebilirsiniz. Bunu düzeltmek için yapılacak en iyi şey, emziği koymak için küçük bir plastik kap bulundurmaktır.

Bebek Sağlığı

Zaten çoğumuzun evinde bir yerlerde küçük bir plastik kap bulunur. Bu nedenle bu ipucu, yalnızca mutfak dolaplarınızı karıştırmanızı gerektirir. Önemli olan bebeğinizin güvenliği, değil mi?

Mum Işığında Yemek

Kibrit veya çakmakla kolayca erişilemeyecek kadar alçak fitilli mumlarınız mı var? Bu sorunu çözmenin başka bir yolu var. İhtiyacınız olan tek şey, kutudan çıktığı gibi kullanacağınız kuru bir parça çubuk makarna. Çubuk makarna çok kolay bir şekilde yanar, bu nedenle onu uzun bir kibrit olarak kullanabilirsiniz.

Mum Işığında Yemek

Gerekirse mum kavanozunun dibindeki fitillere ulaşmak için çubuk makarna kullanabilirsiniz. Makarnadan ciddi anlamda nefret ettiğiniz takdirde evinizde mutlaka biraz makarna bulunur. Bulunmasa bile bir noktada alırsınız.

Kendi Kol Bandınızı Oluşturun

Bir kol bandına mı ihtiyacınız var? Delik bir çorabınız var mı? Çorabın ayak parmakları kısmını kestiğiniz anda kullanıma hazır kullanışlı bir kol bandınız olacaktır. Telefonu yerleştirmek veya sadece bir moda ifadesi olarak giymek için ya da bunun gibi bir şeye ihtiyacınız olabilecek başka bir şey için kullanabilirsiniz.

Kendi Kol Bandınızı Oluşturun

Öyle ya da böyle, delik bir çorabı bu şekilde kullanmak onu atmaktan çok daha mantıklıdır. Sahip olduğunuz şeylerden en iyi şekilde yararlanmak için bunun gibi ipuçlarını kullanabilirsiniz, değil mi? Kesinlikle öyle.

Tezgahta Yer Açmak

Daha fazla tezgah alanına ihtiyacınız varsa yapılacak en iyi şey tezgahınızdan bir şeyler almaktır. Ama ya onları koyacak başka bir yer yoksa? Yapabileceğiniz en iyi şey havada boşluk yaratmaktır. Bunu yapmak için, dolaplarınızın altına kancalar takabilirsiniz.

Tezgahta Yer Açmak

Bunu yaparak, tezgahın üzerindeki dolaplardan bir dizi şeyi asabilirsiniz. Böylece tezgahta çok daha fazla kullanılabilir alan oluşur. Bunun gibi kolay tüyolar, mutfağınızı temizlemenin ve mutfağınızda daha fazla yer açmanın en iyi yollarından biridir.

Düşük Ücretli Gizlilik

Birinin pencerenize bakmasını engellemek istiyor ancak bunu yapmak için herhangi bir ışıktan fedakarlık etmiyorsanız, bu ipucunu kullanabilirsiniz. Muhtemelen evinizin etrafında bulunan bir avuç ortak malzemeyle pencereleriniz için yarı saydam bir kaplama oluşturabilirsiniz.

Düşük Ücretli Gizlilik

Gerekenler yalnızca beyaz kağıt veya dantel üzerine uyguladığınız mısır nişastası ve su karışımıdır. Kuruduktan sonra göremeseniz bile ışığın içeri girmesini sağlayan yarı saydam bir kaplamaya sahip olacaksınız. Bunu yalnızca camınıza asmanız yeterli.

Gömme Işıkları Saklamak

Gömme tavan ışıklarından hoşlanmıyorsanız bu problemi çözmenin aslında bir abajurdan biraz fazlasına dayanan oldukça kolay bir çözümü var. Muhtemelen evinizde bir abajur vardır ancak bunun için bir lambayı soymanız gerekebilir.

Gömme Işıkları Saklamak

Buradaki fikir, çirkin armatürü saklarken ışığın geçmesine izin vermektir. Abajur kullanabileceğiniz pratik bir araçtır ancak kumaş veya dantel, plastik sepetler, şeffaf bir şemsiye veya diğer birçok eşyayı da kullanabilirsiniz. Evin etrafında sahip olduğunuz şeylerle deney yapın!

Gevşek Pil Bobini Düzeltmek

Hiç gevşek veya bozuk pil bobini olan bir uzaktan kumandanız oldu mu? Pilin kendisi tam olarak oturmadığında kumandaya güç vermeye çalışmak ciddi bir güçlük haline gelir. Neyse ki, bunu ekstra almanız gereken hiçbir şey kullanmadan düzeltmenin bir yolu var.

Gevşek Pil Bobini Düzeltmek

Tek ihtiyacınız olan şey biraz alüminyum folyo. Alüminyum bir elektrik iletkenidir ve pil ile gevşek bobin arasındaki küçük bir parça sorunu çözecektir. Bunu teknik olarak bir ürünle kullanılması amaçlanmayan küçük pilleri kullanmak için yapabilirsiniz ancak bunu önermiyoruz.

Süpürgeyle Ovmak

Küvet ovma sorununuzu çözecek ipuçları olsun ister miydiniz? İster inanın ister inanmayın, bir süpürge bu iş için yeterince iyidir. Temiz bir tane varsa küvetinize biraz su ve bulaşık deterjanı dökebilir ve süpürgenizle ovalamaya başlayabilirsiniz.

Süpürgeyle Ovmak

Sadece çok etkili olmakla kalmaz aynı zamanda temizliği yapmak için çok fazla eğilmek zorunda kalmamanızı da sağlar, bu nedenle vücudunuz için de daha iyidir. Bu ipucu, tüm deneyimi daha az yorucu ve sinir bozucu hale getirecek.

Bırakın Yağsın

Çimi canlı ve yeşil tutmak güzel olsa da bazı bahçe aletlerini satın almak oldukça pahalı olabilir. Böyle bir şeye yatırım yapmak yerine plastik bir şişe kadar basit bir şeyle kendi sprinklerinizi yapabilirsiniz.

Bırakın Yağsın

Herhangi bir aleti kullanarak şişede birkaç delik açın. Ardından, şişeyi su hortumunuzun boynuna sıkıca bantlamanız yeterlidir (tercihen su geçirmez çeşitte!). Düzgün bir şekilde sabitlediğiniz sürece suyu her açtığınızda kendi çalışan sprinkleriniz olacaktır.

Kendi Çekmece Bölmelerinizi Oluşturun

Bugünlerde çoğu kişi paket sipariş ediyor ve bu paketler karton kutularda geliyor. Bu kartonlar, insanların genellikle düşünmediği birçok şey için kullanılabilir. Örneğin, kartonu kesebilir ve parçaları kendi bölmelerinizi oluşturmak için kullanabilirsiniz.

Kendi Çekmece Bölmelerinizi Oluşturun

Bunları, kıyafetlerinizi, aksesuarlarınızı veya hemen hemen her şeyi düzenlemenize yardımcı olması için çekmecelerde kullanabilirsiniz. İnsanların görmezden geldiği veya basitçe düşünmediği kartonla yapabileceğiniz birçok şey var. Onunla yaratıcı olmaya çalışın!

Limon Suyuyla Pası Yok Etmek

Bıçaklarınız hafiften paslanıyorsa paslanmadan kurtulmak için gerçekten ihtiyacınız olan tek şey, onları her evde bulunan olan limon suyuna batırmaktır. Sadece gece boyunca sıvı içinde kalmalarına izin verin ve ertesi gün pasın hemen gittiğini göreceksiniz.

Limon Suyuyla Pası Yok Etmek

Tabii ki, bunu hemen hemen tüm gümüş eşyalarla yapabilirsiniz. Sadece bıçaklarınızla yetinmenize gerek yok. Nasıl kullanacağınızı veya neyle kullanacağınızı biliyorsanız limon suyu oldukça güçlü bir temizlik maddesidir. Bunu aklınızda tutun!

Alet Güvenliği

Gerçekten istemediğiniz halde bir kepçenin veya spatulanın tencereye düşmesinden acı çektiniz mi? Elbette çoğumuz bunu deneyimledik. Ancak sadece mandal içeren basit bir tüyoyla bunun olmasını engelleyebilirsiniz. Sadece aletinize yapıştırın ve tencereye yaslanmasına izin verin.

Alet Güvenliği

Bu, aletin tencereye düşmesini etkili ve oldukça kolay bir şekilde önleyecek ve bu da sizi çok az masrafla çok fazla sorundan kurtaracaktır. Söylemeye gerek yok, çok fazla zaman veya çaba gerektirmeyen tüyolara bayılıyoruz.

En Mükemmel Guacamole Sosu

Eve arkadaşları topluyorsunuz ve farklı bir şeyler mi yapmak istiyorsunuz? Guacamole Sosu ve cips ile oldukça şık bir tabak hazırlayabilirsiniz. Ancak bu tabağı hazırlarken de en avantajlı şekilde sosu ve cipsi yerleştirmelisiniz. Nasıl mı? Yalnızca bir içki kadehiyle bu işi çözebilirsiniz.

Ultimate Guac Bowl

Ufak bir içki kadehi kullanarak hem kayda değer bir miktarda sos daldırma alanı sunabilir hem de sosun tabakta fazla yer kaplamasını engelleyerek cipse yer açabilirsiniz. Bu, her iki dünyanın da en iyisini elde etmenize yardımcı olan ipuçlarından birisidir.

Hızlı ve Kolay

Pencerelerinizin panjurlarını temizlemek zahmetli olabilir ancak bu işi daha az zahmetli hale getirecek hileler mevcuttur. Tek ihtiyacınız olan şey bir çorap. Çorabı elinize geçirin ve panjurların hem üstünün hem de altının tozunu alın.

Quick and Easy

Elbette bu, çorabınızın tozlanacağı anlamına gelir ancak bu, hızlı bir yıkamanın çözemeyeceği bir şey değildir. Bu, hızlı, kolay ve oldukça verimli ipuçları kategorisine giriyor. Doğal olarak, bu da onu en sevdiğimiz ipuçlarından biri yapıyor.

Düğmelerinizi Etiketleyin

Odalarınızda takip edebileceğinizden daha fazla düğme varsa muhtemelen bunları her kullandığınızda hangisinin ne yaptığını bulmaya çalışırken kendinizi beceriksiz hissedersiniz. Bu tür problemler için çözüm aslında oldukça basittir: sadece hepsine etiket yapıştırın!

Düğmelerinizi Etiketleyin

Kafanızı karıştıracak ne varsa onlara etiket yapıştırın. Bunu herkes elinde olan malzemelerle halledebilir, bu nedenle de harika bir ipucu olarak sayıyoruz.

Anında Blender Temizleme

Bir blenderi temizlemeniz gerektiği takdirde her zaman parmaklarınızı bıçakların yanına koyma gibi hoş olmayan bir yol vardır. Ancak, istediğiniz takdirde tüm işi blendera da bırakabilirsiniz. Blenderın içine sıcak su ve sabun koyun ve biraz içeride kalmasına. Eğer inatçı bir pisliğiniz yoksa iş böyle hallolur.

Anında Blender Temizleme

En azından, çevirme döngüsü tamamlandıktan sonra blenderı temizlemek çok daha kolay hale gelecektir. Kurtulmanız gereken ne varsa çok daha kolay çıkacaktır. Ve elbette bunu yaparken ekstra bir ürün satın almanıza gerek de yok.

Vazo Doldurmak

Bir vazoyu doldurmak mı? Pekala, temel fizik yasalarına göre doldurulacak az yer varsa çok fazla dolguya ihtiyacınız olmaz. Bunun gerçekleşmesi için önce vazonun içine sağlam bir nesne koymanız yeterlidir. Bir şarap şişesi oldukça yaygın ve ideal bir seçimdir.

Vazo Doldurmak

Vazoyu neyle doldurmak istediğiniz ve vazoya hangi nesneyi koymak istediğiniz çok da önemli değil. Bu,bu tür ipuçlarını çok daha işe yarar hale getirir.

Etkili Diş Fırçası Kabı

Diş fırçalarınızı kimsenin göremeyeceği bir yere koyacak bir yer mi arıyorsunuz? Eh, dolaplarınızda biraz değişiklik yapmanız gerekebilir ancak bunu yapmak kesinlikle mümkündür: diş fırçalarınızı gözden uzak tutmak için dolaplarınızda küçük çentikler açabilirsiniz.

Etkili Diş Fırçası Kabı

Bunu yapmak hızlı ve kolaydır zira evde bulunan pek çok malzemeyi kullanabilirsiniz. Bunu başarmak için hem elektrikli hem de normal el aletlerini, kısaca hemen hemen her şeyi kullanabilirsiniz.

Hiç Yoktan İyidir

Mandalların potansiyel değerinden bahsettiğimizi hatırlıyor musunuz? Mutfak eşyalarınızı tencerelerden uzak tutmaktan daha fazlası için kullanabilirsiniz. Örneğin belki daha önce bahsettiğimiz resimler için çivi çakarken başparmağınızı kırmamak için de kullanabilirsiniz.

Hiç Yoktan İyidir

Öte yandan, pense gibi biraz daha sağlam bir şey kullanabilirsiniz. Her iki nesne de, başparmağa acı veren bir darbeden sizi korumak için makul ölçüde iyi çalışacaktır. Ve her halükarda hiç yoktan iyidir.

Koli Bandıyla Kavanoz Açma

Neredeyse her evde koli bandı bulunur. Eğer evinizde koli bandı varsa o koli bandını sıkışmış kavanozları ve benzerlerini açmak için kullanabilirsiniz. Tek gereken şey yazımızla bu işin nasıl yapılacağını öğrenmek.

Koli Bandıyla Kavanoz Açma

Koli bandını kapağın etrafına sarın ve kapağın yanına ve üstüne yapışacak şekilde katlayın. Ardından 90°’lik bir açıyla çekin. Bunun her kapakta işe yaradığını ilan etmeyeceğiz ancak açamadığınız bazı zorlu kapaklar için denemeye değer.

Tavandaki Vantilatörü Temizlemek

Bir tavan vantilatörünün tozunu aldığınızda bu tozun çoğu hemen havaya geri döner ve bu da kimseye pek bir fayda sağlamaz. Bu sorunu çözmek için bir yastık kılıfı kullanabilirsiniz. Bu yastık kılıfı ile tavan vantilatörlerinin tozunu alabilirsiniz. Böylece toz havaya değil kılıfın içine düşecektir.

Tavandaki Vantilatörü Temizlemek

Tabii ki, yıkanması gereken kirli bir yastık kılıfınız olacak ancak onu çamaşır makinesine atıp kısaca halledebilirsiniz. Etrafı toz ederek olayı amaca karşı gelmekten iyidir.

Duvardaki Boya İzleri İçin Saç Kurutma Makinesi Kullanın

Duvarlardaki boya kalemlerinin temizlenmesinin gerçekten zor olduğunu hepimiz biliyoruz. Özellikle de küçük çocukların ebeveynleri. Bunları temizlemek zahmetli olabilir ancak günü kurtarabilecek pek çok tüyo var. Tek ihtiyacınız olan bir saç kurutma makinesi.

Duvardaki Boya İzleri İçin Saç Kurutma Makinesi Kullanın

Duvardaki balmumunu ısıtmak için bir fön makinesi kullanmak onu silmeyi çok daha kolay hale getirecektir. Aslında, bu noktada yapmanız gereken tek şey ılımış boyayı ıslak ve sabunlu bir bezle silmek. Tek dezavantajı biraz ısınması olabilir.

Duşta Pürüzsüzlük

Duş perdesi kancaları genellikle duş perdesi çubuklarına takılabilir. Çok büyük bir problem olmasa da yine de sinir bozucudur. Bununla birlikte oldukça kolay bir çözüm var: O çubuğu muhtemelen evinizde bulunan yağlı kağıtla ovalayın.

Duşta Pürüzsüzlük

Bu, perde kancalarının perde çubuğu üzerinde çok daha kolay kaymasını sağlayacak ve sorunu sizin için oldukça kolay bir şekilde çözecektir. Yapması hızlı ve kolaydır ve tek parça yağlı kağıt ile halledilebilir. Bu yüzden en sevdiğimiz hilelerden biri.

Süngerleri Gençleştirin

Bir sünger sertleştiğinde onu atma eğiliminde olabilirsiniz. Sizi suçlamıyoruz çünkü o haldeki süngerler temizlik için pek de ideal olmuyor. Ama bir sünger sertleştiği zaman onları öylece atmak zorunda değilsiniz.

Süngerleri Gençleştirin

Sadece bir seferliğine süngeri bulaşık makinesine atın. Bu, süngerinize yeni bir soluk getirecek ve çoğunlukla bu sertleşme durumunu tersine çevirerek onları uzun süre kullanım için mükemmel şekilde uygun hale getirecektir. Süngerler pahalı değil ama neden boşuna paranız israf olsun ki?

Eski Kurtarıcı

Bu ipucu herkesin bildiği bir şey: Telefonunuz ıslanırsa onu bir geceliğine pirinç içinde bekletmeniz gerektiğini söylüyorlar. Biz yine de bu eski ipucundan bahsedeceğiz çünkü bazen gerçekten de işe yarıyor. Bu, garanti olduğu anlamına gelmese de pek çok sefer pirince batırmak telefonları kurtarmıştır.

Eski Kurtarıcı

Yani telefonunuz böyle bir akıbete uğradıysa en azından atmadan veya bir tamirciye götürmeden önce bir denemelisiniz. Sonuçta, telefonlar ve telefon onarımları son derece pahalıdır!

Asılı Buzdolabı Alanı

Buzdolabınızda alan yaratmak özellikle kolay değil. Ancak bazı kolay tüyolarla bunu değiştirebilirsiniz. Buzdolabınızda veya derin dondurucunuzda tel raflarınız varsa çoğu insanın bu raflardan ürünleri asmak ve genel olarak daha fazla alan yaratmak için sahip olduğu küçük klipsleri kullanabilirsiniz.

Asılı Buzdolabı Alanı

Bu resimde görebileceğiniz gibi yaygın ve elde edilmesi kolay olan bu kliplerden bazılarına sahipseniz alan oluşturmak çok kolaydır. Bu, bazı gıda maddelerinin taze kalmasına da yardımcı olabilir ancak eldeki ana fayda kesinlikle ekstra alan oluşmasıdır.

Böceklerden Kurtulmak

Tüy bırakmayan bir rulonuz var mı? Eğer sahip değilseniz oldukça ucuz bir şey ve onu tiftik dışında kullanabileceğiniz bir alan daha var. Aslında onu böcekleri ve akrepler gibi kötü yaratıkları yok etmek için kullanabilirsiniz. Bir düşünün: Böceği ona dokunmadan ezebilirsiniz ve yapışkan kısım böceği direkt almış olur.

Böceklerden Kurtulmak

Sonrasında da kısaca o parçayı koparabilir ve çöpe atabilirsiniz. Gerçekten o kadar yaklaşmamayı tercih ettiğiniz şeylerden kurtulmanın oldukça sağlam bir yolu. Ve bir sürü insanın bu kategoriye girdiğini hayal ediyoruz.

Makyaj Fırçalarınızın Şeklini Koruyun

Makyaj fırçalarınız varsa muhtemelen elastik saç tokanız da vardır. Ve elastik saç tokalarınızı kullanarak bu tüyodan yararlanabilirsiniz. Elastik saç bağlarınızı bir havlu çubuğunun etrafına dolayarak ıslak makyaj fırçalarınızı havayla kuruması için sabitleyin.

Makyaj Fırçalarınızın Şeklini Koruyun

Havayla kurutarak, bez kullanmaktan ve daha da önemlisi favori fırçalarınızın şeklini bozmaktan kaçınırsınız. Ve herhangi bir nedenle saç bağınız yoksa çok ucuz oldukları için bu ipuçu çok yararlıdır.

Market Poşeti Kutusu

İnsanlar market alışverişine çıktıklarında eve çok sayıda plastik poşetle gelme eğilimindedir. Ancak aslında onları atmanıza ya da bir köşeye tıkmanıza gerek yok. Başka alternatifler de var: hepsini bir mendil kutusunda saklayabilirsiniz!

Market Poşeti Kutusu

Bu sayede çantaları ileride kullanmak üzere saklayabilirsiniz ancak aynı zamanda fazla yer kaplamamaları için hepsini kapalı bir alanda tutmayı da başarırsınız. Aksi takdirde atmış olabileceğiniz bir şeyi yeniden kullanmanın harika bir yoludur.

Peynir Kesmek

Estetik olarak konuşursak peynir ve keki her seferinde mükemmel şekilde kesmek çok zordur. Sadece yiyecekseniz bu çok büyük bir şey değil ancak diğer insanlara da servis edecekseniz… o zaman bunu her seferinde doğru yapmak isteyebilirsiniz.

Peynir Kesmek

Bu durumda, yalnızca diş ipi kullanın. Söz konusu gıda maddesinin etrafına bir ip sarın, kesmek istediğiniz yere hizalayın, ardından iki ucunu birbirinden uzağa doğru çekin. Diş ipi, sıkıştıkça yiyeceği kesecek ve size çok temiz bir kesim sağlayacaktır.

Kablo Bağı Deposu

Çok sayıda süpürgeniz ve paspasınız varsa ve bunlar sürekli yere düşüyorsa kablo bağı günü kurtaracaktır. Sadece kablo bağını saptaki deliğin etrafına koyun ve bu aletleri hemen hemen her yerden asabileceksiniz.

Kablo Bağı Deposu

Şimdi, bazı insanlar her an ortalıkta kablo bağına sahip olmayabilirler ancak gerektiğinde bunları stoklamak oldukça kolaydır ve bu yapıldıktan sonra bu ipucundan ve benzerlerinde kullanarak onlardan maksimum faydayı elde edebilirsiniz. Kablo bağlarıyla deney yapın, faydalıdırlar!

Çivi Saklamak

Çok sayıda vida, cıvata veya başka herhangi bir şeye sahip atölye tipi bir insansanız tüm bu küçük parçaları düzenli tutmak zor olabilir. Ama aynı zamanda çok sakız çiğneyen biriyseniz kolay bir çözümünüz olabilir.

Çivi Saklamak

Mağazalarda gördüğünüz büyük sakız kapları aslında küçük eşyaların saklanması için oldukça şıktır. Bu yüzden onları atmak yerine evinizin etrafındaki küçük nesneler ve eşyalarla ilgili organizasyon sorunlarını çözmek için kullanmayı düşünün.

Kablolar İçin Tuvalet Kağıdı Ruloları Kullanın

Kabloların kıvrılma zorluğu hepimizin aşina olduğu bir şeydir. Ancak evinizde hazır bulunan eşyaları kullanmak için kullanabileceğiniz bazı tüyolar var: tuvalet kağıdı ruloları. Bunları kablo demetlerini kolayca saklamak için kullanabilirsiniz.

Kablolar İçin Tuvalet Kağıdı Ruloları Kullanın

Unutmayın, çöp gibi görünen şeyler onlarla ne yapacağınızı biliyorsanız çöp olmak zorunda değildir. Yaratıcılık, tamamen başka bir şey için tasarlanmış sıradan nesnelerden ve araçlardan hileler yapan şeydir. Bunu bir düşünün.

Kendi Temizlik Bezlerinizi Oluşturun

Artık giymediğiniz eski tişörtleriniz varsa onları atabilir ya da onları kesip yıkanabilir ve tekrar kullanılabilir şık temizlik bezleri haline getirebilirsiniz. Kestiğiniz gömleklerin türüne bağlı olarak estetik olarak bile havalı olabilirler.

Kendi Temizlik Bezlerinizi Oluşturun

Bunun gibi ipuçları hem basit hem de kullanışlıdır. Ayrıca eğlenceli ve faydalı da olabilirler. Ne de olsa en basit hileler en iyisidir çünkü herhangi biri yapmaya değer olup olmadığını görmek için onları deneyebilir. En azından eğlenceli bir proje.

Not Almak

Rulodaki bandınızın ucunu bulmakta hiç zorlandınız mı? Bantın ucunu bulmak için onu bin kere çeviriyor musunuz? Peki, sadece bir ataş kullanarak artık bunun için endişelenmenize gerek kalmayacak. Bir dahaki sefere bantla işiniz bittiğinde ucuna bir ataş koyun.

Not Almak

Bu şekilde, tekrar kullandığınızda bant rulo ile aynı hizada olmayacak ve tekrar kullanmaya hazır olduğunuzda bantın ucunu kolayca bulabileceksiniz. Bu küçük bir şey olabilir ancak bandı kullanırken hayal kırıklığını azaltmada uzun bir yol kat ediyor.

Renkle Kodlanmış Anahtarlar

Çok fazla anahtarınız varsa aradığınız anahtarı bulma umuduyla arabanızın veya evinizin altını üstüne getiriyorsunuzdur. Ama bu kadar zahmete gerek yok! Boya, oje ve hatta sadece renkli bant kullanarak anahtarlarınızı renkle kodlamayı düşünün.

Renkle Kodlanmış Anahtarlar

Bir renk kodunu takip etmek bazı bireysel işaretler veya numaralar dışında hepsi aynı görünen tek tek tuşları takip etmekten çok daha kolaydır. Ve en iyi yanı, anahtarlarınızı renklendirmenin birden çok yolu var.

Tıkanıklıklar İçin Kahve Telvesi Kullanın

Küvet veya mutfak lavabosu gibi tıkanmış bir gideriniz varsa işinize yarayabilecek pek çok ipucu vardır. Bu ipucumuzda ihtiyacınız olan şey kahve telvesi. Sadece biraz kahve telvesini bulaşık sabunu ile karıştırın ve gidere dökün. Sonrasında gidere biraz kaynar su dökerek bu tıkanıklıktan kurtulabilirsiniz.

Tıkanıklıklar İçin Kahve Telvesi Kullanın

Kahve telvelerini hem boşa harcamamış olur hem de tıkanıklıkları çözmüş olursunuz.

Masanızı Düzenleyin

Masa kabloları genellikle karışık ve dağınık olma eğilimindedir! Ve bu, ihtiyacınız olan kabloyu ararken size çok fazla sorun çıkarabilir. Neyse ki, bağlayıcı klipsler burada kullanışlı olabilir.

Masanızı Düzenleyin

Resimde de görebileceğiniz gibi tek yapmanız gereken birkaç tanesini arka arkaya masanızın kenarına iliştirmek; bir kablo için bir klips. Klipler, kablolarınızı düzenli tutarken sıkıca tutacaktır. Ne kadar zarif!

Kablolarınızı Koruyun

Kablolar oldukça kullanışlı olsalar da bazen baş ağrısına da neden olabilirler! Birkaç yıllık düzenli kullanımdan sonra kırılma veya yıpranma eğilimi gösterirler. Hepimizin, dizüstü bilgisayar ve akıllı telefon şarj kabloları ucuza gelmediği için çalışmaya çalıştığımız birkaç kırık ve yıpranmış kabloya sahibiz.

Kablolarınızı Koruyun

Bunun için kolay bir çözüm var. Kablo koruyucu olarak eski bir kalemin yayını kullanın. Bu resimdeki gibi, şarj cihazınızın bükülmesini ve sonunda kırılmasını önlemek için yayı kullanın.

Vakumlu Temizleyici Elektronik Cihazlar

Vakumlar oldukça verimlidir. Elektronik cihazlarınızı odanızı yaptığınız gibi temizleyip temizleyemeyeceğinizi hiç merak ettiniz mi? Temizleme spreyi açıkçası ekranı veya daha geniş yüzeyleri temizlemek için yararlıdır ancak şarj bağlantı noktalarında, telefon mikrofonlarında veya bilgisayar klavyelerinde uzun sürede birikmiş olan tozu temizleyemez.

Vakumlu Temizleyici Elektronik Cihazlar

Burada havalı bir yaşam hilesi kullanın. Sadece elektrikli süpürgenize ve sıkı bir ketçap şişesinden bir üst kısma ihtiyacınız olacak. Üst kısmı bu resimde gösterildiği gibi vakum pompasına takın. Vakum, cihazlarınızın köşelerindeki tüm kiri ve tozu emecektir.

Şarj Portalı

Priz çok yüksekse ve kablo çok kısaysa telefonunuzu şarj etmek zor olabilir – çünkü kuracak bir yüzeyiniz yoksa telefonunuz orada asılı kalacaktır. Bu da kabloya veya fişin kendisine zarar verebilir.

Şarj Portalı

Bu nedenle boş bir plastik şişe ve bir makas alın. Şişeyi, telefonunuzu şarj olurken saklamak için kullanabileceğiniz bir tür cep şeklinde kesin. Çok da mantıksız değil, ha?

Duş Zamanı

Duşta sünger veya lif kabağı kullanmak ne kadar güzel olsa da bu ürünlerin durdukları süreçte kaçınılmaz olarak bakteriler için üreme alanı haline geldiğini inkar etmek mümkün değil – yani, siz onları kapatmadığınız sürece.

Duş Zamanı

Bunu yapmanın birçok yolu vardır ancak en kolaylarından biri duşunuza ikincil bir gergi çubuğu takmaktır. Oradan, normalde sıradan bir duş perdesi için kullanılan klipsli halkaları kullanarak istediğiniz ürünü takabilirsiniz.

Uzun Kabloları Düzenlemek

Kulaklıklarınızı düzenli ve düzenli tutmak özellikle hareket halindeyken çok önemlidir. Kulaklıklar çabuk yıpranabilir ve uzun kablo, kullanmadığınız zamanlarda kulaklıkların dolaşmasını neredeyse imkansız hale getirir.

Uzun Kabloları Düzenlemek

Bu günlük yaşam tüyosunu kolay bir çözüm olarak kullanın. Sadece kulaklığınızın kablosunu katlayın ve bir saç tokası kullanarak bir arada tutun. Sadece kabloyu klipsle kesmemeye dikkat edin.

Bahçenizi Yeşil Tutun

Ellerini bahçecilik veya çevre düzenlemesi işlerinde deneyen herkes, sprinkler ve bu tür diğer süslü aletlerin her zaman ucuza gelmediğini bilir. Peki, çiçek ve bitkilerinizle ilgilenmek istediğinizde ancak parasız kalmayı da göze alamadığınızda ne yapmalısınız?

Bahçenizi Yeşil Tutun

Geri dönüşüm kutunuza uzanın ve içinden büyük bir plastik şişe alın . Bu şişe, içine birkaç delik açıp hortumunuza bantlayarak kolayca tamamen işlevsel bir sprinklere dönüştürülebilir.

Önce Güvenlik!

Ev sahibi olmanın ağır bir sorumluluk listesiyle geldiğini inkar etmek mümkün değil. Kendinize ait bir şeye sahip olmak güzel olsa da evin etrafında yapılacak çok sayıda bakım işi var. Örneğin sonbaharda parlak renkli yapraklar ağaçlardan ve çalılardan yavaşça düşer.

Önce Güvenlik!

Daha sonra birçok kişi pisliği temizlemek için bir çim üfleyici kullanır, ancak bu yapraklar sizin de oluğunuza düşerse ne olur? Basit — ayaklarınız yere sağlam basarken oluğu temizlemek için çim üfleyicinize PVC boru takın.

Kayan Askılıklara Son

Bir giysiyi asıp da onun askıdan kayması ve her şeyin başa dönmesi kadar sinir bozucu bir şey yoktur. Kesinlikle hissettiğinizi anlıyoruz. Ancak, çöpe atmak istemediğiniz bu plastik askılardan bir demetiniz varsa ne yapmalısınız?

Kayan Askılıklara Son

Onları kaymaz askılar haline getirebilirsiniz. Nasıl mı? Sadece birkaç boru temizleyici alın ve her iki tarafa bir tane sarın. Boru temizleyiciler, aksi takdirde kaygan olan bu askılarda tutuş özelliği ekler!

Her Şey Dondurma Olabilir

Sıcak bir yaz gününde buzlu dondurmayı kim sevmez ki! Yine de, buzlu şeker erimeye ve damlamaya başlamadan önce hepsini yutmak zorunda kalırsanız o kadar da eğlenceli olmaz. Yine de üzülmeyin!

Her Şey Dondurma Olabilir

Bir kek kalıbı alın ve buzlu şeker çubuğunu içinden geçirin. Bu şekilde, dağınıklık konusunda endişelenmenize gerek kalmadan bu buzlu muamele ile zaman geçirebilirsiniz. Astar tüm damlamaları yakalayacaktır. Süper dağınık çocuklarınız da bu fikre bayılacak!

Yeni & Gelişmiş

Buzlu kahve en sevdiğiniz yaz içeceği mi? Ve yoğun kahve aromasını seviyor musunuz? O zaman muhtemelen çok fazla buz küpü eklemekten hoşlanmıyorsunuzdur zira çünkü buz eridikçe kahve oldukça sulanabilir.

Yeni & Gelişmiş

O zaman neden dondurulmuş kahve küpleri yapmıyorsunuz? Sadece bir demlik kahve demleyin, soğumaya bırakın ve dökmeye başlayın! Ardından küpler tamamen donana kadar tepsiyi dondurucuya yerleştirin.

Plastik Paketleri Tekrar Kullanmak

Kaplarınız biterse kuru gıda maddelerini saklamak gerçekten baş ağrısıdır. Yarısı boş büyük plastik paketler daha büyük bir karmaşa yaratır. Ve biliyorsun, eşyaları hava geçirmez tutmak ilk önceliğinizdir. Peki ne yapmalısınız?

Plastik Paketleri Tekrar Kullanmak

Sakinliğinizi koruyun ve bu basit yaşam tüyosunu kullanın. Boş bir plastik şişenin üstünü kesin ve anında hava geçirmez bir conta oluşturmak için kullanın. Bu resimde gösterilen adımları izleyin, sorununuz aynen böyle çözülecektir!

Soyalım Bakalım!

Bu gerçekten faydalı harika tüyo, temizlik konusunda size çok zaman kazandıracak. Haşlanmış yumurtayı düzgün bir şekilde soymak, özellikle aceleniz varsa, genellikle baş ağrısına neden olur. Merak etmeyin! Yumurtanız kaynarken bir kase ve biraz buz küpü alın.

Soyalım Bakalım

Bir kaseye su dökün ve buz küplerini bırakın. Yumurtalar kaynatıldıktan sonra onları yaklaşık beş dakikalığına buzların içinde bekletin. Onları çıkarın ve hafifçe çatlayarak küçük bir açıklık oluşturun. Bu noktadan itibaren soymaya başlayın. Tüm kabuk hemen çıkacaktır!

Dağınık Kapkekleri Engellemek

Kapkekler lezzetlidir ve onları pişirmek bir aşk işidir! Ancak çocuklarınız kek bulaşmış elleri ve yüzleriyle evin etrafında koşuştururken pek de eğlenceli olmaz. Eğlencelerini mahvetmeyin! Bir dahaki sefere kek pişirirken bu harika tüyoyu unutmayın.

Dağınık Kapkekleri Engellemek

Gidin ve düz tabanlı dondurma külahları alın. Kolajda gösterilen adımları izleyerek keklerinizi külahlarda pişirin. Külahları kek kalıplarına koyabilirsiniz. Sonucunda daha eğlenceli, sorunsuz ve her parti için mükemmel olacak!

Dertsiz Mangal

Büyük bir mangal partisi verirken hiç endişelendiniz mi? Mangalabir dizi çeşninin eşlik etmesi gerektiğini söylemeye gerek yok. Bu da ekstra bulaşık yıkamak demektir. Ancak bu aksiliğin partinizi etkilemesine izin vermeyin.

Dertsiz Mangal

Kendinizi biraz rahat bırakın ve bir kek kalıbı alın. Tüm çeşnilerinizi tepsiye dökün ve herkesin tadını çıkarması için masanın ortasına yerleştirin! Bu kadar basit!

Kendi Dağıtıcınızı Yapın

Dünyadaki birçok mağaza yavaş yavaş plastik poşetlerden kağıda geçiyor. Yine de, eski yöntemlerle devam eden çok sayıda mağaza var ve bu nedenle elinize çok fazla plastik torba geçiyor! Ancak, hepsini nasıl organize edeceksiniz?

Kendi Dağıtıcınızı Yapın

Bu poşetleri toplamayı kolaylaştırmak için atılmış iki litrelik soda şişesini kullanarak bir dağıtıcı oluşturun. Bir jiletle üst ve alt kısımlarını kesin. Dağıtıcıyı bir dolap kapısına veya dolap duvarına vidalamadan önce pürüzlü kenarları düzeltin.

Toz Tavşanı Temizlik Süpürgesi

Çoğu insan evi her gün veya gün aşırı süpürür. Ancak, bunu her yaptıklarında süpürgenin kıllarının uçlarında rahatsız edici bir şekilde toz ve saç kümeleri toplanır – ve temizlenmesi gerçekten zor olabilir!

Toz Tavşanı Temizlik Süpürgesi

Bu nedenle, bu sorunla mücadele etmek için geniş dişli bir tarağı faraşın üstüne sıcak yapıştırmanız yeterlidir (resimde gösterildiği gibi). Faraşa her kiri süpürdüğünüzde fazla pisliği çıkarmak için kılları taraktan geçirin.

Dağınıklık Çıkarmayan Pankek

Pankekler lezzetli olduğu kadar dağınıklık da çıkartır! Hamur genellikle her yere damlar, bu nedenle daha sonra bol miktarda temizlik yapacağınızı bilirsiniz! Çocuklara her pankek yaptığınızda bunu kaderiniz olarak kabul etmek yerine her türlü karışıklığı önlemek için bu basit ipucunu kullanmayı düşünün.

Dağınıklık Çıkarmayan Pankek

Pankek hamurunu temiz ve içi boş bir plastik ketçap şişesine dökün. Ardından, istenen miktarı doğrudan tavaya sıkın. Pankek yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı!

Yanmış Mısır Tanelerini Engelleyin

Netflix’te yeni bir diziyi yerken patlamış mısırınızın tadını çıkarırken aniden yanmış bir mısır tanesi ısırdınız! Vay halinize! Bu oldukça kötü bir deneyim, değil mi?

Yanmış Mısır Tanelerini Engelleyin

İşte çözümünüz. Mikrodalgada mısırı patlattıktan sonra poşetin ağzını biraz ayırın. Ardından poşeti ters çevirin ve bir kasenin üzerinde sallayın. Küçük açıklık, açılmamış mısır tanelerinin hemen düşmesine izin verecektir.

Yemekte Ne Var?

Süslü bir akşam yemeği pişirmek ister misiniz? Yine de, bir elinizde yemek kitabıyla mutfakta koşarken, diğeriyle ölçerken, ayarlarken ve karıştırırken tabii ki koşmak istemezsiniz! Ve kitabı tezgahın üzerinde bırakırsanız muhtemelen sayfalar kirlenecektir.

Yemekte Ne Var?

İşte yapabilecekleriniz. Gardırobunuzdan kullanılmayan bir askı alın – iki yanında iki klipsi olan. Yemek kitabını yerinde tutmak için klipsleri kullanın. Çocuk oyuncağı!

Ters Çevir

Parmak arası terlikleriniz ayrık delikler göstermeye mi başladı? Muhtemelen onları atmalı ve yeni bir çift almalısınız. Ya da en azından bir süreliğine hayatlarını uzatmayı deneyebilirsiniz. Çevre dostu bir hareket olur.

Ters Çevir

Bu çok basit bir süreç. Sadece hasarlı parmak arası terliğinizi ters çevirin ve yarık deliğin etrafına bir ekmek klipsi yerleştirin. Klip, bandı sıkıca yerinde tutacak ve gününüzü kurtaracak!

Duş Gücü

Bu seferki ipucu saf ve basit bilime dayanmaktadır! Yine de banyomuzu temizlerken, özellikle de uzun süredir ihmal ettiğimiz kirli duş başlığı söz konusu olduğunda, çok fazla yaygara yaparız. Bu harika tüyo ile zamandan tasarruf edin.

Duş Gücü

Plastik bir torbaya biraz sirke dökün ve dikkatlice duş başlığının çevresine bağlayın. Bir gece orada bırakın. Tüm birikmiş kalıntıları kolayca temizleyecektir. Ertesi sabah pırıl pırıl temiz duş başlığınızı geri alın – hem de hiç uğraş vermeden!

Market

Süpermarket arabaları, bir sürü yiyecek içecek yüklerken sahip olmak harikadır. Ne yazık ki, onu evinize kadar götüremezsiniz. Ve eğer asansör yoksa, o zaman 50 kiloluk market alışverişini beş kat merdivenden yukarı sürüklemek zorunda kalırsınız.

Market

Artık buna dayanamıyorsanız işte size çözüm. Tüm çantaları büyük bir karabinaya (metal halka) klipsleyin. Bu size daha güçlü bir tutuş sağlayacaktır!

Damlasız Buz Torbası

Bir buz paketinin erimeye başladığında zeminin her tarafına damlaması oldukça yaygındır. Ancak, bir buz torbasıyla orada oturduğunuzu düşünürsek muhtemelen zemindeki suyu temizleyecek durumda değilsinizdir.

Damlasız Buz Torbası

Ufak bir ipucu ile bu karmaşadan kaçının. Sadece ıslak bir süngeri sızdırmaz bir torbaya koyun ve dondurucuda saklayın. Bir torbadaki donmuş, doymuş sünger eridiğinde hiçbir yere damlamayan etkili bir buz torbası oluşturur.

Bebek Geçirmez Yatak

Bebeğinizin yataktan düşmesinden korktuğunuz için uykunuzdan sık sık panik içinde mi uyanıyorsunuz? Tamamdır, üzülmeyin. Bebeğinizin yataktan düşmesini önlemek için basit bir numaramız var.

Bebek Geçirmez Yatak

Yatağın her iki tarafına bir çarşafın altına bir havuz makarnası koyun. Bebeğinizi ve zihninizi mükemmel bir şekilde huzur içinde tutacaktır! Artık hem sizin hem de bebeğiniz için iyi bir gece uykusu sağlayabilirsiniz!

Çizilmiş Mobilyaları Onarmak

Herhangi bir türde ahşap mobilyanız varsa arada bir ezilmelere ve çizilmelere hazırlıklı olmalısınız. Ne yazık ki, çizilmiş ahşap evin hiçbir yerinde iyi görünmez. Yani, meseleleri kendi elinize almanın zamanı geldi!

Çizilmiş Mobilyaları Onarmak

Kelimenin tam anlamıyla! Bir veya iki parça ceviz alın. Somunu ahşap mobilyanızın hasarlı kısımlarına sürtün. Tüm çizikleri ve çizikleri anında kapatacak! Bilimin sihir olmadığını kim söylüyor?

Kirli Farları Temizlemek

Toz ve kirlilik genellikle arabanızda izlerini bırakır ve arabanızı profesyonel bir temizliğe götürmek her zaman mümkün değildir. Bir veya iki küçük sorunu kendi başınıza çözebilir, bu arada zamandan ve paradan tasarruf edebilirsiniz.

Kirli Farları Temizlemek

Arabanızın farları buğulanırsa bunu göz ardı etmeyin. Bir fırçanın üzerine biraz diş macunu alın ve arabanızın farlarının her yerine sürün. Işıkları kuru bir bezle silmeden önce birkaç dakika bekletin. Farkı göreceğinize söz veriyoruz

Pil Testi

Sıradaki gerçekten faydalı bir ipucu! Uzaktan kumandanız düzgün çalışmıyorsa hasar görmüş olabilir. Ya da belki piller bitmiştir. Ancak bundan nasıl emin olabilirsiniz?

Pil Testi

Pilleri yaklaşık 15 cm yükseklikten bir masanın veya herhangi bir düz yüzeyin üzerine bırakmanız yeterlidir. Küçük bir sıçrama yapıp hemen düşerlerse gitmeleri iyi olur. Ancak, bir kereden fazla zıplarlarsa artık onları değiştirme zamanı gelmiş demektir.

Düzgünce Gömlek Ütülemek

Bir gömlek veya benzeri düğmeli elbise ütülerken her zaman ekstra dikkatli olmalısınız. Düğmeler, ütüyü hareket ettirmeyi daha zor hale getirir ve sert bir şekilde kullanılırsa kırılma eğilimi gösterir.

Düzgünce Gömlek Ütülemek

Bu basit tüyo ile ütülemeyi kolaylaştırın. Sadece gömleği ters çevirin ve düğmeyi kolayca ütüleyebilirsiniz. Dış kısımdaki kırışıklıkları da mükemmel bir şekilde düzleştirecektir. Düğmeli kıyafetlerinize güzelce bakmanızın vakti geldi!

Nakit Paranızı Güvende Tutmak

Bu harika bir numara – tatiller veya herhangi bir dışarı çıkma için mükemmel. Bu vahşi gecelerde takip etmemiz gereken en önemli şeylerden biri de paramız. Ancak yanınıza bir çanta veya cüzdan alma havasında değilseniz paranızı nasıl güvenle tutacaksınız?

Nakit Paranızı Güvende Tutmak

Sadece eski, boşaltılmış bir dudak kremi kabı alın. İçini güzelce temizleyin. Şimdi, birkaç banknotu topla ve parayı tüpün içine saklayın. Bu size hareket halindeyken ve acil durumlarda yardımcı olur.

Gargarayla Tuvalet Temizleyin

İhtiyacınız yoksa klozet temizleyicisi satın alarak zamanınızı ve paranızı boşa harcamayın. Ve bize güvenin, ihtiyacınız da yok. İşi yapmak için gargara kullanabilirsiniz. Klozete biraz gargara dökün ve fırçalamadan önce yaklaşık 30 dakika bekletin.

Kadın tuvaleti bir tahta fırçayla temizliyor.

Bundan sonra klozet içindeki neredeyse tüm kirler çok kolay çıkacaktır. Ve bildiğiniz gibi gargara, özel tuvalet temizleme maddelerinden çok daha ucuzdur. Bu yüzden bunun gibi hilelerle bir sürü para biriktirirsiniz ve bunlar en iyi türlerdir.

Fırçayı Temiz Tutun

Diş fırçanızı doğrudan tezgahınıza koymak istemezsiniz çünkü bu tamamen hijyenik değildir. Ama bunu çözmek için bazı kolay hileler var. Bir mandal kullanarak, yerleştirecek başka bir yeriniz olmasa bile diş fırçasının asıl fırça kısmını tezgahtan kaldırabilirsiniz.

Fırçayı Temiz Tutun

Mandalların aslında tasarım amaçlarından ayrı olarak günlük yaşamda çok sayıda kullanımı vardır. Her şey onları kullanmanın yaratıcı yollarını bulmakla ilgili. Tabii ki, internet bu cephede yardımcı olmak için uzun bir yol kat ediyor.

Sıkı Çarşaflar

Lastikli çarşaflarınız sürekli yatağınızdan çıkıyorsa çözüm dolabınızda olabilir. İçinde bir çift elastik tutucu varsa bunları çarşafın ayrı kenarlarını yatağınızın altına tutturmak için kullanabilirsiniz.

Sıkı Çarşaflar

Bunu yaparak, tutuculara bir şey olmadığı sürece lastikli çarşafın gerçekten yerinde kalmasını sağlarsınız. Her iki durumda bu, özellikle bu amaç için alabileceğiniz resmi elastik konektörlere yatırım yapmaktan daha ucuz bir yoldur.

Çöpün Sızdırmasını Engellemek

Hiç kimse çöp gününde çöpten bir tür sıvının üzerlerine damlamasını sevmez. Yine de bundan kaçınmanın bir yolu vardır ve bu, sadece biraz kağıt gerektirir. Kağıt havlular, gazeteler vs. uygundur. Başka bir şeyle doldurmadan önce o kağıdı yeni bir torbanın altına yerleştirin.

Çöpün Sızdırmasını Engellemek

Bunu yaptığınızda çöp torbasına giren herhangi bir sıvı oluşturduğunuz emici tabaka tarafından yakalanacak ve gelecekte açıklanmayan bir noktada çöpü çıkardığınızda üzerinize kötü bir şey damlamayacaktır. Bunu yapmak için biraz kağıt almaya değer.

Duvarlarınızı Koruyun

Kapıyı normalce açamayan biriyle mi yaşıyorsunuz? Kapı kolu sürekli duvara mı çarpıyor? Bir tenis topu bir çözüm olabilir, çünkü tek yapmanız gereken topa bir yarık kesmek ve sorunlu topuzun üzerine oturtmak ve bir yastık oluşturmaktır.

Duvarlarınızı Koruyun

Şimdi, bir bıçakla gerçekten kreatifleşmeyecekseniz bu bazı kapı kolu şekilleriyle çalışmayacaktır. Yine de bu, hayatınıza devam ederken aklınızda bulundurmanız gereken değerli bir tüyodur. Sonuçta, duvarınızda büyük delikler oluşmasından kaçınmak her zaman iyi bir şeydir.