Ponad 40 dziwnych rekordów Guinnessa, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia

Rekordy świata!

Prawdopodobnie słyszałeś o Światowych Rekordach Guinnessa – lub Księdze Rekordów Guinnessa, która była bardziej znana do 1999 roku. Po raz pierwszy opublikowana w 1995 roku, Guinness World Records to publikowana corocznie książka referencyjna, zawierająca światowe rekordy zarówno ludzkich osiągnięć, jak i ekstremów świata przyrody. Od tego czasu Guinness World Records stał się najlepiej sprzedającą się książką chronioną prawem autorskim na świecie, a wraz z każdą nową edycją poznajemy bardziej dziwaczne i zadziwiające rekordy, takie jak te, które wymieniliśmy tutaj!

Najbardziej rozciągnięta skóra

Garry Turner jest dumnym posiadaczem tego rekordu od 1999 roku, dzięki rzadkiej chorobie zwanej zespołem Ehlersa-Danlosa – zaburzeniu tkanki łącznej, w którym kolagen staje się wadliwy i obejmuje rozluźnienie skóry i hipermobilne stawy.

Najbardziej rozciągnięta skóra

Oznacza to, że pan Turner może rozciągnąć skórę swojego brzucha do 6,25 cala i nawet nie odczuwa żadnego bólu, gdy to robi. Brytyjczyk jest obecnie wykonawcą pokazów pobocznych i był członkiem Cyrku Horrorów w 2005 roku.

Najwięcej przekłuć ciała

Niektórych rekordów nie można pobić, ponieważ niektórzy ludzie rodzą się z unikalną cechą lub cechą fizyczną, której po prostu nikt inny nie może dorównać (patrz pan Turner i jego rozciągnięta skóra). Innym razem jest to kwestia znalezienia kogoś, kto chciałby poddać się bólowi i / lub ozdobić się wieloma kolczykami, jak ma to miejsce w przypadku Elaine Davidson.

Najwięcej przekłuć ciała

Brazylijka ma rekordową liczbę 462 kolczyków na ciele, w tym 192 kolczyki na twarzy i 214 kolczyków w okolicy łonowej.

[post_page_title]Najwięcej zjedzonych burgerów Big Mac w ciągu życia

Na całym świecie są uzależnieni od McDonald’s, ale wszyscy oni bledną w porównaniu z Donaldem Gorske z Fond du Lac w stanie Wisconsin.

Najwięcej zjedzonych Big Maców w życiu

67-latek, znany jako “entuzjasta Big Maca”, jest rekordzistą pod względem największej liczby zjedzonych Big Maców w swoim życiu – 28 788 sztuk. Twierdzi, że Big Mac stanowi 90-95% jego całkowitego spożycia pokarmów stałych i zjada około 14 takich hamburgerów tygodniowo. Co ciekawe, pan Gorske waży tylko 185 funtów (ma 6’2) i twierdzi, że poziom cholesterolu wynosi 140.

Największa gumowa piłka

Jak na coś tak prostego i nieco bezsensownego, to zadziwiające, jak wiele pożytku przeciętny człowiek może wyciągnąć z gumki.

Największa gumowa piłka

Joel Waul osiągnął swój rekord po zbudowaniu 9,032-funtowej potwornej gumowej piłki i zdobyciu miejsca w Guinness World Records w 2008 roku. Pan Ward użył 700 000 gumek we wszystkich rozmiarach, aby zbudować piłkę o długości 6 stóp i 7 cali, którą nazwał “Megatron”.