Ponad 30 kostiumów kąpielowych w stylu vintage, które pokazują, co ludzie nosili w tamtych czasach

This article appeared in www.cleverclassic.com and has been published here with permission.
Kostiumy kąpielowe w stylu vintage

W dzisiejszych czasach stroje kąpielowe mają na celu pokazanie jak największej ilości skóry, abyś mógł złapać każdy z tych słodkich promieni, gdy jesteś na plaży. Ale stroje kąpielowe z przeszłości miały zupełnie inny design. W tamtych czasach skromność była najważniejsza, a wiele kostiumów kąpielowych z przeszłości uwzględniało trendy w modzie. W tym zestawieniu przyjrzymy się kilku kostiumom kąpielowym w stylu vintage, które sprawią, że zechcesz się w nich zanurzyć. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Patriotyczny dzień na plaży

Tutaj widzimy kilka starych wzorów kostiumów kąpielowych, które mogą być bardziej znane. Podczas gdy kobiety nadal były zachęcane do zakrywania jak największej części ciała, nadal mogły pozwolić swojej skórze wygrzewać się w słońcu.

Shutterstock // Everett Collection

Popularne w tym czasie stroje kąpielowe często składały się z topu i pasujących do niego szortów, a czasem nawet paska.

Modest Muses

Oto dwa kolejne projekty kostiumów kąpielowych, które prawdopodobnie już znasz. Paski były w modzie, jeśli chodzi o kostiumy kąpielowe w tym czasie, i chociaż zdjęcie jest czarno-białe, zwykle były one dostępne w różnych jasnych kolorach.

Pinterest // @dalenavintage

Czerwony był szczególnie ulubionym kolorem i ogólnie był łatwiejszy w produkcji. Nawet na plaży te panie mają upięte włosy – skromność ponad wszystko.

Kobieca drużyna pływacka Australii

Kobiety biorące udział w profesjonalnym pływaniu nosiły stroje kąpielowe, które różniły się nieco od tych dostępnych publicznie, choć skromność z pewnością nadal była najważniejsza.

Wikimedia Commons // George Grantham Bain Collection // Public Domain

Stroje te były zazwyczaj jednoczęściowe i zakrywały bikini pod spodem. Sądząc po tym zdjęciu, nie były to najwygodniejsze rzeczy na świecie do pływania.

Ready, Set, Swim!

Włosy były i nadal są ważną częścią mody w przeszłości, a większość kobiet chciała, aby ich włosy zawsze wyglądały tak dobrze i zdrowo, jak to tylko możliwe.

Ranker // USC Libraries

Słona woda może być bardzo szkodliwa dla włosów, zwłaszcza jeśli regularnie pływasz w morzu, więc aby temu zaradzić, wiele kobiet zdecydowało się nosić czepki pływackie, aby chronić swoje włosy. Może nie jest to najmodniejszy dodatek w dzisiejszych czasach, ale w tamtych czasach były one w modzie.