Ponad 30 kostiumów kąpielowych w stylu vintage, które pokazują, co ludzie nosili w tamtych czasach

Ten artykuł pojawił się na Cleverclassic i został opublikowany tutaj za pozwoleniem.

Kostiumy kąpielowe w stylu vintage

W dzisiejszych czasach stroje kąpielowe mają na celu pokazanie jak największej ilości skóry, abyś mógł złapać każdy z tych słodkich promieni, gdy jesteś na plaży. Ale stroje kąpielowe z przeszłości miały zupełnie inny design. W tamtych czasach skromność była najważniejsza, a wiele kostiumów kąpielowych z przeszłości uwzględniało trendy w modzie. W tym zestawieniu przyjrzymy się kilku kostiumom kąpielowym w stylu vintage, które sprawią, że zechcesz się w nich zanurzyć. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Patriotyczny dzień na plaży

Tutaj widzimy kilka starych wzorów kostiumów kąpielowych, które mogą być bardziej znane. Podczas gdy kobiety nadal były zachęcane do zakrywania jak największej części ciała, nadal mogły pozwolić swojej skórze wygrzewać się w słońcu.

Patriotyczny dzień na plaży

Popularne w tym czasie stroje kąpielowe często składały się z topu i pasujących do niego szortów, a czasem nawet paska.

Modest Muses

Oto dwa kolejne projekty kostiumów kąpielowych, które prawdopodobnie już znasz. Paski były w modzie, jeśli chodzi o kostiumy kąpielowe w tym czasie, i chociaż zdjęcie jest czarno-białe, zwykle były one dostępne w różnych jasnych kolorach.

Modest Muses

Czerwony był szczególnie ulubionym kolorem i ogólnie był łatwiejszy w produkcji. Nawet na plaży te panie mają upięte włosy – skromność ponad wszystko.

Kobieca drużyna pływacka Australii

Kobiety biorące udział w profesjonalnym pływaniu nosiły stroje kąpielowe, które różniły się nieco od tych dostępnych publicznie, choć skromność z pewnością nadal była najważniejsza.

Women’s Swim Team of Australia

Stroje te były zazwyczaj jednoczęściowe i zakrywały bikini pod spodem. Sądząc po tym zdjęciu, nie były to najwygodniejsze rzeczy na świecie do pływania.

Ready, Set, Swim!

Włosy były i nadal są ważną częścią mody w przeszłości, a większość kobiet chciała, aby ich włosy zawsze wyglądały tak dobrze i zdrowo, jak to tylko możliwe.

Ready, Set, Swim!

Słona woda może być bardzo szkodliwa dla włosów, zwłaszcza jeśli regularnie pływasz w morzu, więc aby temu zaradzić, wiele kobiet zdecydowało się nosić czepki pływackie, aby chronić swoje włosy. Może nie jest to najmodniejszy dodatek w dzisiejszych czasach, ale w tamtych czasach były one w modzie.

Buster Keaton i dziewczyny

To zdjęcie pokazuje różnorodność, która była obecna w modzie damskiej z przeszłości, nawet jeśli chodzi o coś tak prostego jak kostium kąpielowy. Tutaj widzimy, że chociaż ubrania były często dość proste, zawierały elementy, które czyniły je “modnymi”.

Buster Keaton i dziewczyny

Na przykład paski lub rozdzielenie na dwie części, które odsłaniały część brzucha. Inne były bardziej proste, przypominając bardziej sukienkę niż strój kąpielowy.

Ciesząc się basenem

To zdjęcie świetnie obrazuje, jak płynna była kiedyś moda. W tamtych czasach projekty męskich i damskich strojów kąpielowych były często dość podobne, ponieważ od mężczyzn oczekiwano takiej samej skromności i szacunku jak od kobiet.

Ciesząc się basenem

Dlatego często nosili jednoczęściowe stroje kąpielowe, podobne do tych noszonych przez kobiety, które zakrywały większość ich ciała. Wyglądają one jednak nieco bardziej komfortowo.

The Tiller Girls Performing

Jedną rzeczą, którą można zauważyć w strojach kąpielowych noszonych w dzisiejszych czasach, która różni się od tych noszonych dzisiaj, są… buty! Buty były uważane za integralną część każdego stroju pływackiego, ponieważ zostały zaprojektowane w celu ochrony stóp.

The Tiller Girls Performing

Na tym zdjęciu widzimy Tiller Girls wykonujące rutynę w strojach kąpielowych. Oczywiście każda z nich ma na sobie stylową parę butów i skarpetek, aby dopełnić wygląd.

Moda dla wszystkich grup wiekowych

To zdjęcie, zrobione w 1895 roku, pokazuje dramatyczną zmianę, jaką moda przeszła na początku XX wieku. Wcześniej oczekiwano, że kobiety będą nosić “stroje kąpielowe” nad morzem, aby zachować jak najwięcej skromności

Moda w każdym wieku

Prawie każdy centymetr skóry był zakryty, więc dla tych pań nie było opalenizny! Od mężczyzn również oczekiwano sporo zakrycia, choć szorty z krótkim rękawem były dozwolone.

Dzieci są dziećmi

Chociaż odzież wymagana do noszenia na plaży mogła nie być zabawna, nie powstrzymało to dzieci przed dobrą zabawą. Ci młodzi ludzie nadal wiedzieli, jak dobrze się bawić na plaży, nawet jeśli ich ubrania były trochę niewygodne.

Kids Being Kids

Kapelusze przeciwsłoneczne zyskiwały coraz większą popularność. Możemy również zauważyć, że rękawy stały się nieco krótsze – zarówno dla pań, jak i panów.

Trochę makijażu na Manhattan Beach

Przez bardzo długi czas makijaż był uważany za kluczowy aspekt stroju każdej kobiety – żadna szanująca się dama nie wyszłaby z domu bez nałożenia przynajmniej odrobiny różu na policzki. Na szczęście w dzisiejszych czasach jest inaczej. Makijaż stał się raczej opcjonalnym dodatkiem niż niezbędnym krokiem w przygotowaniach.

Odrobina makijażu na Manhattan Beach

Panie na tym zdjęciu (wykonanym około 1930 r.) można zobaczyć, jak poprawiają swoje twarze, zanurzając się po kolana w wodach Manhattanu.

Suszenie się po dniu spędzonym na plaży

Prawdopodobnie nie ma lepszego uczucia niż zakończenie dnia na plaży i wysuszenie się. Twoje ciało jest zmęczone, twój umysł jest wyczerpany i wszystko, co chcesz zrobić, to wrócić do domu i spać.

Suszenie się po dniu spędzonym na plaży

Często po kilku godzinach wygrzewania się na słońcu pozostaje uczucie radości. Ludzie cieszą się tą tradycją od setek lat. Angielskie dziewczyny na tym zdjęciu, które zostało zrobione około 1910 roku, są tego dowodem.

Suszenie na molo

Wszyscy to zrobiliśmy. Wszyscy zapomnieliśmy zabrać ręczników na plażę lub basen; kiedy tak się dzieje, nie masz innego wyjścia, jak pozwolić sobie wyschnąć na powietrzu. Nie jest to najprzyjemniejsze uczucie na świecie, ale robimy to, co trzeba.

Suszenie na molo

Ci mężczyźni z 1920 roku udowadniają, że ludzie są zapominalscy od wieków, decydując się na kapanie na molo po całym dniu pływania. Ich stroje kąpielowe przypominają szlafroki i chronią ich skromność i ciała przed słońcem.

Gotowi do nurkowania

Tutaj mamy kolejne zdjęcie z 1895 roku przedstawiające kobietę, która wydaje się przygotowywać do nurkowania w wodzie. Jej strój kąpielowy składa się z sukienki pływackiej, po raz kolejny mającej na celu zakrycie jej ciała, a jednocześnie jak najbardziej schlebiającej jej typowi sylwetki.

Gotowa do zanurzenia

Ma też na sobie beret, który chroni jej włosy przed słońcem. Pończochy były, po raz kolejny, koniecznością, aby uzupełnić każdy strój kąpielowy, ponieważ dama nie mogła być postrzegana jako pokazująca zbyt dużo skóry publicznie!

Australijski plażowicz

Zachodnia moda była dość globalnym fenomenem w latach 20-90. Tutaj możemy zobaczyć Australijkę łapiącą promienie słońca w kostiumie kąpielowym mocno inspirowanym strojami kąpielowymi noszonymi przez Amerykanki w tamtym czasie.

Australijska plażowiczka

Uzupełniła swój wygląd parą sandałów i to wszystko! Możemy zacząć dostrzegać, w jaki sposób odzież zacznie koncentrować się mniej na skromności, a bardziej na estetyce i komforcie.

Razem w kalifornijskiej fali

Nie wszystkie kobiety chciały nosić czepki pływackie, aby chronić swoje włosy. W końcu i tak nie wszystkie kobiety zamoczyłyby włosy, idąc na plażę.

Razem w kalifornijskiej fali

Niektóre z nich zdecydowały się więc upiąć włosy i ozdobić je kokardą, zazwyczaj w kolorze pasującym lub uzupełniającym strój kąpielowy. Te dziewczyny postanowiły pójść o krok dalej i skoordynowały swoje plażowe stroje. Oto prawdziwa przyjaźń!

Francuska rodzina na topie

Moda na męskie kostiumy kąpielowe była równie zróżnicowana jak damska, oferując szereg wzorów, kolorów i stylów. Duża część tej różnorodności jest reprezentowana przez tę francuską rodzinę, której zdjęcie zostało zrobione około 1920 roku.

Francuska rodzina na skałach

To zdjęcie przedstawia dwuczęściowy strój w paski, prosty jednoczęściowy garnitur i wygodny sweter. Wszyscy noszą również kapelusze, bardziej w celu ochrony skóry przed słońcem niż zachowania jakości włosów.

Prezentacja kapeluszy przeciwsłonecznych

Omawialiśmy już kapelusze przeciwsłoneczne kilka razy, ale to zdjęcie pokazuje, jak popularne były one w tamtych czasach. Kapelusze przeciwsłoneczne były uważane za kluczowe dla ochrony skóry przed szkodliwymi promieniami UV. Ale często były również kluczowym dodatkiem modowym, którego kobiety używały do uzupełnienia swoich strojów.

Sun Hat Showcase

W tym niesamowitym pokazie mody strojów kąpielowych w stylu vintage, te panie mogą pochwalić się wyjątkowymi kapeluszami przeciwsłonecznymi, z których każdy doskonale uzupełnia ich stroje!

Leapfrog na molo

Idź na dowolną plażę w ruchliwy dzień, a bez wątpienia znajdziesz co najmniej dwie osoby grające w leapfrog. To klasyczna aktywność, która od lat jest wykorzystywana do zabicia czasu. To zdjęcie z 1935 roku jest tego dowodem. Oprócz doskonale zaplanowanych wybryków, te panie wykonują fantastyczną robotę, prezentując ówczesną modę na kostiumy kąpielowe.

Leapfrog on the Pier

Ich stylizacje uzupełnia skromna para szpilek, które wyglądają, jakby nie mogły być zbyt wygodne do noszenia podczas chodzenia po piasku.

Rząd konkursowiczek

Na szczęście czasy się zmieniły od czasu zrobienia tego zdjęcia w 1935 roku. Te uczestniczki konkursu piękności ważą się – bycie szczupłą w tamtych czasach było uważane za klucz do bycia piękną.

Rząd konkursowiczek

Od tego czasu drastycznie poprawiliśmy nasze postrzeganie piękna, choć wciąż mamy przed sobą długą drogę. Ponownie, wszystkie te panie mają na sobie parę obcasów, jak to było wtedy w zwyczaju ze wszystkimi strojami.

Pluskanie się w Massachusetts z mamą

Jeśli kiedykolwiek istniało zdjęcie kostiumu kąpielowego w stylu vintage, które sprawiło, że natychmiast chcieliśmy odwiedzić plażę, to jest to właśnie to. Widok radości na twarzy tej matki, gdy cieszy się wodną zabawą z rodziną, wystarczy, abyś chciał zanurkować w najbliższym oceanie.

Pluskanie w Massachusetts z mamą

Mama i córka noszą dwa akcesoria do włosów, które były dość powszechne dla kobiet w tamtych czasach, podczas gdy syn puszcza swoje loki w wodzie.

Rower dla dwojga na plaży

Istnieje wiele sposobów na spędzenie czasu na plaży, które nie wymagają moczenia się w słonej wodzie. Jednym z nich jest przejażdżka rowerem. A jaki jest lepszy sposób na przejażdżkę rowerową niż z przyjacielem?

Rower dla dwojga na plaży

Te panie postanowiły przemierzyć plażę na rowerze dla dwojga, decydując się na zabranie ze sobą zestawu parasoli, aby chronić się przed słońcem. Świetna zabawa!

Plaża pokryta lodem

To zdjęcie, wykonane około 1920 roku, przedstawia grupę przyjaciół spędzających czas na zamarzniętej plaży w Waszyngtonie, w pobliżu mostu 14th Street Bridge. Udowadniają oni, że nie zawsze musi być gorąco i słonecznie, aby cieszyć się czasem spędzonym na plaży.

Plaża pokryta lodem

W rzeczywistości, nawet gdy jest mroźny dzień, plaża może być świetną zabawą, jeśli nie boisz się trochę zmarznąć. Kobieta trzymająca duży kawałek lodu prezentuje mniej popularny strój kąpielowy, którym jest pełnej długości kombinezon.

Skamienienie przyjaciela na Coney Island

Zakopanie przyjaciela w piasku – lub bycie zakopanym w piasku – to rytuał przejścia, jeśli chodzi o spędzanie czasu na plaży. Jest to jedna z tych czynności, które po prostu musisz zrobić, gdy tam jesteś, w przeciwnym razie nie doświadczysz w pełni morza!

Fossilizing a Friend on Coney Island

Ta dziewczyna całkowicie zakrywa swoją przyjaciółkę w piasku, gdy ta odpoczywa. Nie możemy sobie wyobrazić, że druga dziewczyna obudziła się czując się bardzo komfortowo, z piaskiem na całym ciele.

Strike a Pose

Te trzy panie pozują do filmu Macka Senneta na tym zdjęciu, które zostało zrobione w 1927 roku. Wszystkie założyły swoje najlepsze stroje kąpielowe, wraz ze stylową parą butów.

Strike a Pose

Oczywiście, ponieważ są na planie filmowym, wszystkie mają na sobie pełny makijaż, co prawdopodobnie nie było najwygodniejszym doświadczeniem w gorącym słońcu! Ale w tamtych czasach piękno było bólem, a oni z pewnością wyglądali bardzo pięknie.

Pływanie w Margate

Tutaj możemy zobaczyć kilka strojów kąpielowych zaprojektowanych dla dzieci. W przypadku małych dzieci priorytetem przy tworzeniu strojów była wygoda, choć nadal brano pod uwagę estetykę.

Pływanie w Margate

Dwie młode dziewczyny na zdjęciu mają na sobie typowe dziecięce stroje kąpielowe, które zazwyczaj były jednoczęściowymi swetrami ze wstążką w talii, aby je zabezpieczyć. Oczywiście mają na sobie kapelusze przeciwsłoneczne, aby uniknąć nieprzyjemnych oparzeń słonecznych.

Young Flappers in Heels

Te młode kobiety prezentują typową modę plażową na tym zdjęciu, które zostało zrobione w 1923 roku. Prezentują one również niektóre z popularnych wówczas fryzur.

Young Flappers in Heels

Kobiety, które chciały mieć krótkie włosy, często decydowały się na przyciętego boba, podczas gdy dłuższe włosy były zazwyczaj układane w schludną, wypielęgnowaną fryzurę, aby nie zasłaniały twarzy. Włosy średniej długości również były trzymane z dala od twarzy i zazwyczaj kręcone, aby uczynić je bardziej modnymi.

Płaszcz kąpielowy, ktokolwiek?

Ponieważ skromność nadal była dość ważną częścią kobiecej mody, wiele pań decydowało się na zakrycie swoich kostiumów kąpielowych za pomocą płaszczy kąpielowych. Były one zawsze modne i czasami wykonane z jedwabiu.

Bathing Coat, Anyone?

Większość płaszczy kąpielowych miała pełne peleryny i długie rękawy i była zwykle noszona na plaży, a zdejmowana dopiero na brzegu wody. Po wyjściu z wody, płaszcz był zakładany ponownie.

Elegancka ekspozycja

Po latach gromadzenia ubrań w wodzie, kobiety zamieniły swoje dłuższe kostiumy kąpielowe na bardziej dopasowane, z krótszymi spódniczkami. Oczywiście stroje te nie mogły być zbyt odsłaniające, w przeciwnym razie kobieta mogłaby ponieść poważne konsekwencje.

Elegancki pokaz

Annette Kellerman, rekordowa australijska pływaczka, została aresztowana na bostońskiej plaży za nieprzyzwoite obnażanie się, ponieważ miała na sobie strój kąpielowy do kolan. Rany!

Pokazując więcej skóry

Z biegiem lat stroje kąpielowe zaczęły stawać się bardziej praktyczne, a co za tym idzie, pokazywały więcej kobiecego ciała. Głębokie dekolty w łódkę lub dekolty w kształcie litery V stały się modne, a otwory na ramiona w strojach kąpielowych stawały się coraz większe.

Pokazując więcej skóry

Stroje kąpielowe były również dostępne w jaśniejszych kolorach, z ładnymi akcesoriami, takimi jak paski. Czepki pływackie były nadal powszechnie noszone, a nawet były wyposażone w paski pod brodą, aby pomóc im pozostać bezpiecznymi.

Regulamin

Podczas gdy skromność powoli odchodziła do lamusa, kobiety nadal musiały bardzo uważać, aby ich stroje kąpielowe nie były zbyt odsłaniające lub krótkie. Plaże miały bardzo szczególne przepisy, które zdecydowanie zachęcały do skromności.

Zasady i przepisy

Na niektórych plażach byli nawet specjalni zastępcy lub policjanci, którzy patrolowali. Niektórzy używali taśmy mierniczej do mierzenia określonych części stroju kobiety, takich jak odległość między kolanami a kostiumem.

Sama prostota

W latach 20. i 30. mężczyźni nosili stroje kąpielowe składające się zazwyczaj z jednoczęściowego stroju przypominającego podkoszulek przymocowany do szortów. Ich konstrukcja była bardzo prosta, zwykle pokryta grubymi, poziomymi paskami.

Sama prostota

Opcje kolorystyczne były dość ograniczone, a większość męskich strojów kąpielowych była dostępna w kolorach takich jak niebieski i biały lub czerwony i brązowy. Oczywiście nie dlatego, że narzekali – mężczyźni w tych dekadach byli znacznie mniej zainteresowani modą.

Rejs łodzią dla czterech osób

W latach 30. damskie stroje kąpielowe zaczęły przypominać jednoczęściowe męskie kostiumy kąpielowe. Miały one wyższe wycięcia na nogawkach i pokazywały więcej kobiecych pleców niż w przeszłości.

Rejs łodzią dla czterech osób

W tym czasie zaczęliśmy również widzieć cienkie ramiączka, dzięki czemu wyglądały one bardziej podobnie do strojów kąpielowych noszonych dziś na plażach. Panie na tej łodzi nosiły kostiumy wykonane z lżejszych, wygodniejszych materiałów, które charakteryzowały się większą elastycznością.

Strój kąpielowy

W latach 40. jednoczęściowy damski strój kąpielowy przeszedł kolejną zmianę, przypominając teraz krótką, dopasowaną sukienkę z cienkimi ramiączkami i dekoltem w szpic. Góra wyglądała jak standardowy biustonosz, podczas gdy spódnica była wystarczająco długa, aby zakryć biodra, plecy i górną część ud kobiety.

Strój kąpielowy

W tej dekadzie pojawiło się również wiele strojów kąpielowych typu halter, ponieważ był to jeden z najpopularniejszych wzorów kostiumów kąpielowych. Ta kobieta prezentuje się w nim doskonale!

Bikini startuje

Louis Read, francuski projektant, jest uznawany za twórcę odważnego dwuczęściowego kostiumu kąpielowego, który później był znany jako pierwsze bikini, w 1946 roku. Lekko odsłaniał on kobiecy brzuch i składał się z szortów i stanika typu halter.

The Bikini Takes Off

Topy bandeau z ramiączkami typu halter również były dość popularne w tej dekadzie. Te lekko odsłaniające ciało stroje stały się dość popularne w Ameryce w latach 30-tych i 40-tych. Być może w celu zwiększenia morale żołnierzy?

Majtki!

Lata 40. to okres, w którym męskie slipy kąpielowe stały się popularne. Miały one zazwyczaj wysoki stan i były dość krótkie. Często wykonywano je z wełny, ale do ich produkcji używano również tkanin z domieszką spandexu.

Slipy!

To właśnie w tej dekadzie męskie kąpielówki, które były nieco dłuższe i luźniejsze niż slipy, stały się dość popularne. Jednak zazwyczaj nie miały one zabawnych nadruków, tak jak slipy.

Czas na kolor

Nareszcie! Zdjęcie w kolorze! Podczas gdy jedno- i dwuczęściowe garnitury nadal wyglądały podobnie do garniturów, które były popularne w latach 40-tych, materiały, które były używane do ich tworzenia, stale się zmieniały w latach 50-tych.

Czas na kolor

Elastyczność i nylon były często używane, aby stroje były bardziej rozciągliwe, co również pozwoliło im szybciej wyschnąć. Nadruki stały się bardziej ekscytujące, a stroje kąpielowe stały się kolejną drogą dla kobiet do wyrażenia swojego wyczucia mody.

Form-Fitting rośnie w popularność

W latach 60. stroje bikini stały się mniejsze i bardziej obcisłe, a nawet skromniejsze kostiumy jednoczęściowe stały się bardziej odsłaniające. W połowie tej dekady, nisko wycięte figi od strojów kąpielowych były w modzie, a popularność bikini wciąż rosła.

Form-Fitting Grows in Popularity

Te stroje kąpielowe były zazwyczaj wykonane z nylonu lub lycry, dzięki czemu były bardziej obcisłe i dopasowane do ciała. Były podobne do tego, co widzimy dzisiaj.

Good Riddance, Modesty

W latach 70-tych stroje kąpielowe były bardziej odsłaniające niż kiedykolwiek wcześniej, pozwalając kobietom i mężczyznom opalać się na plaży.

Good Riddance, Modesty

Sznurkowe bikini, stringi, przezroczyste kostiumy i wycięte stroje kąpielowe stały się szalenie popularne w tej dekadzie. Był to również czas kolorowych strojów kąpielowych.

Wzory, wzory, wzory

Damskie stroje kąpielowe były powszechnie pokryte kolorowymi wzorami w tej dekadzie, a co ciekawsze, tak samo było z męskimi strojami kąpielowymi.

Wzory, wzory, wzory

Stroje kąpielowe noszone przez mężczyzn miały zwykle długość, która jest nadal popularna. Chociaż w latach 70. były one czasami akcentowane modnymi paskami. Przywróćmy to!

Odważne lata 80

Nie powinno być zaskoczeniem, że lata 80. były odważne pod względem estetyki. W tym czasie modne były krzykliwe zwierzęce nadruki i jaskrawe neonowe kolory. Ponadto, stroje kąpielowe zaczęły charakteryzować się wyciętymi, niskimi dekoltami z wyższymi wycięciami na nogi.

Odważne lata 80

Ten styl był daleki od niektórych wcześniejszych dekad. Ale fascynujące jest to, jak stroje kąpielowe ewoluowały na przestrzeni lat! Wszystko, co możemy powiedzieć, to to, że go nie nienawidzimy!

Dip w Bostonie, 1919

W czasie, gdy zrobiono to zdjęcie, pokazywanie zbyt dużej ilości skóry w przestrzeni publicznej byłoby uważane za niewłaściwe i niegrzeczne, dlatego większość pływaków na tej plaży ma na sobie dość pełne kostiumy kąpielowe.

Kąpiel w Bostonie, 1919

Jak widać, panie noszą nawet stroje kąpielowe przypominające sukienki! W tamtych czasach odzież i trendy w modzie były na topie – tak jak dziś!

Gotowy na ryby

Ta zabytkowa dama przenosi ochronę przeciwsłoneczną na zupełnie nowy poziom dzięki temu niesamowitemu kapeluszowi przeciwsłonecznemu, który wydaje się być większy niż jej tors.

Ready to Fish

Ale ma to praktyczny cel – ma zamiar wyruszyć na swoją prywatną wyprawę na ryby, a jeśli wiesz cokolwiek o łowieniu ryb, wiesz, jak ważna jest ochrona przed słońcem. Dzięki temu masywnemu kapeluszowi przeciwsłonecznemu nie powinna mieć problemu z uniknięciem poważnych oparzeń słonecznych!

Kopanie w poszukiwaniu skarbów

To zdjęcie, które zostało zrobione w 1915 roku, jest doskonałą wizytówką tego, jak skomplikowana była moda damska w tamtych czasach, nawet jeśli chodzi o coś tak prostego jak kostium kąpielowy. Widzimy tu dwie młode damy w jednoczęściowych strojach kąpielowych, z parą szortów i pończoch pod spodem dla maksymalnej skromności.

Kopanie w poszukiwaniu skarbów

Buty, oczywiście, były koniecznością i możemy sobie tylko wyobrazić, jak niewygodnie robiło się, gdy te buty zamokły.

Kąpielowy konkurs piękności

Piękno zawsze było najważniejsze, bez względu na okazję, a plaża z pewnością nie była inna. Tutaj widzimy grupę młodych kobiet ustawionych w kolejce do udziału w konkursie piękności w strojach kąpielowych!

Kąpielowy konkurs piękności

Wszyscy założyli swoje najlepsze stroje kąpielowe, w większości z kapeluszami i butami. Projekty tutaj faworyzowały formę nad funkcją i nie możemy sobie wyobrazić, że te stroje kąpielowe byłyby bardzo wygodne do pływania.

Ponad 20 zdjęć sportowców uchwyconych w zabawnym momencie

Sport jest pełen niepowodzeń!

Sportowcy są, ogólnie rzecz biorąc, dobrzy w tym, co robią. W końcu to właśnie dzięki swoim występom i osiąganym wynikom zarabiają na życie. Nie zapominajmy jednak, że mimo swoich dużych umiejętności nadal są ludźmi, i tak jak wszyscy również ponoszą porażki. Czasami jednak zdarzają się takie chwile, w których po prostu ma się pecha i których nie da się uniknąć niezależnie od tego, jak bardzo ktoś się stara. I świetnie – a przynajmniej dla nas, użytkowników Internetu, którzy uwielbiają takie wpadki.

Przed skokiem do wody

Skoro mowa o śmiesznych fotografiach wykonanych w najgorszym możliwym momencie, mamy tutaj zabawne zdjęcie ze sportów wodnych. Zakładamy, że zdjęcie zostało zrobione tuż przed skokiem do wody lub czegoś w tym stylu i stąd te miny. Zakładamy, że łapią głęboki oddech?

Przed skokiem do wody

Dziwaczne pozy to także efekt uchwycenia sportowców w ruchu. Zatrzymaj się na chwilę i dobrze przyjrzyj poszczególnym pozom wykonywanym przez ludzi w trakcie ruchu, a zdziwisz się, jak wiele dziwnych rzeczy zobaczysz.

Ale jak…?

W zapasach w ogółem dochodzi do jakichś dziwnych sytuacji. Nie jesteśmy jednak pewni, jak mogło dojść do tego, co widzimy na zdjęciu. Czy to rzeczywiście był wypadek? Czy może było to zamierzone z jakiegoś szalonego powodu? Obie opcje wydają nam się dziwne.

Ale jak…?

Pomijając przyczynę, ta sytuacja wprawia jednocześnie w śmiech, jak i zakłopotanie. Cokolwiek robią ci sportowcy, celowo lub nie, z pewnością wielu z nas uniesie brwi ze zdziwienia.

Na odwrót

Rzadko kiedy tak głupio, jak wtedy, gdy trzymamy znak w niewłaściwy sposób. Wszyscy to widzą i doskonale wiedzą, że nie zdajesz sobie sprawy z tego, że źle go trzymasz, a jedno jest pewne – wygląda się wówczas po prostu głupio.

Na odwrót

Można powiedzieć, że najbardziej zawstydzająca na tego typu zdjęciach jest ta nieświadomość. Ta dziewczyna wygląda nieco naiwnie i niewinnie, nawet nie zdając sobie sprawy, że wszyscy wokół śmieją się z niej, albo też widzi uśmieszki, ale nie zna ich powodu.

Trzymaj się mocno

W kwestii gracji podczas występu gimnastycy i akrobaci mogą dorównywać łyżwiarzom figurowym, ale tak jak wszyscy inni sportowcy, oni też popełniają błędy. Dzięki ich wyszkoleniu może nam się wydawać, że akrobacje są łatwe, ale w rzeczywistości ich wykonanie jest trudne!

Trzymaj się mocno

Nawet najlepsi gimnastycy od czasu do czasu spadają z równoważni, ale tylko kilku z nich udaje się złapać i uchronić przed upadkiem na matę, co dla takich laików jak my wygląda dość zabawnie.

Właściwa reakcja

W grze kontaktowej, w której kopie się piłkę, a nogi zawodników latają niemal wszędzie, coś takiego musi się w końcu wydarzyć. Wszyscy wiemy o dziwnym zamiłowaniu piłkarzy do udawania kontuzji, ale kiedy coś takiego ma miejsce, prawdopodobnie nikt nie udaje.

An Właściwa reakcja

Jesteśmy pewni, że to był wypadek i nie powinniśmy śmiać się z mężczyzn cierpiących z bólu, ale musimy przyznać, że to zdjęcie jest przezabawne. Po prostu nie możemy się powstrzymać.

Tylko nie w czułe miejsce

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia we wszystkich dyscyplinach sportowych jest ten, który zapewnia bezpieczeństwo czułych części ciała mężczyzny. Dlaczego? Z powodów takich jak ten, oczywiście. Nigdy nie wiadomo, kiedy piłka może polecieć w niepożądane miejsce.

Tylko nie w czułe miejsce

Nawet najlepszy miotacz popełnia czasem błędy, a w takich sytuacjach o wiele lepiej jest mieć na sobie sprzęt zaprojektowany właśnie po to, by temu przeciwdziałać! Tak czy inaczej, wyszło całkiem zabawne zdjęcie.

Wypadki chodzą po ludziach

To jedna z tych fotografii, które wyglądają zabawnie tylko dlatego, że uwieczniono na niej coś, co nie miało się wydarzyć. Zakładamy, że nikt nie miał zamiaru uderzyć tego biednego baseballisty. W każdym razie byłoby to szalone, gdyby kibic chciał mu przywalić z zaskoczenia bez powodu.

Wypadki chodzą po ludziach

Prawdopodobnie był to tylko niefortunny wypadek, który zakończył się uderzeniem zawodnika w twarz, ale tak czy inaczej, widok ten jest całkiem zabawny.

Prosto w twarz

Bieganie prawdopodobnie nie jest sportem, który powszechnie uważa się za niebezpieczny, ale wypadki na bieżni zdarzają się zaskakująco często. Niestety dla zawodników, niektóre z nich są komiczne. Choć życzymy sportowcom zdrowia, to tego typu wypadki stanowią dla nas powód do śmiechu.

Prosto w twarz

W końcu dzięki temu mamy możliwość zobaczyć to zabawne zdjęcie, na którym jakiś nieznany nam sportowiec uderza twarzą w przeszkodę. Współczujemy im, ale nie możemy powstrzymać się od śmiechu. Przynajmniej sportowcy mogą się zrehabilitować, radząc sobie lepiej następnym razem.

Uwaga!

Mimo świetnej koordynacji wzrokowo-ruchowej, jaką mają dobrzy sportowcy, nawet oni czasem nie trafiają w piłkę. A gdy tak się stanie, piłka może łatwo trafić ich w twarz. A gdy z kolei do tego dojdzie, sportowiec może zrobić bardzo śmieszną minę.

Uwaga!

Nie chcemy śmiać się z kogoś, kto dostał w twarz piłką do siatkówki, ale pamiętajcie, dzieci: ból jest zawsze zabawny, pod warunkiem że nie przytrafi się wam!

Niezły wsad

W koszykówce wykonywanych jest wiele wsadów. Wymagają one dobrego naskoku, ale zdarza się, że kończą się naskokiem na przeciwnika – czasami nawet okrakiem na twarzy przeciwnika. Nie ma tu co wyjaśniać, bo zdjęcie mówi wszystko.

Niezły wsad

Biorąc pod uwagę, ile skoków wykonuje się w koszykówce, można założyć, że jest to dyscyplina sportu o największym ryzyku wystąpienia tego rodzaju zdarzeń. To bardzo niefortunne zagrożenie, które jest nieodłącznym elementem tej dyscypliny.

Zrównana z ziemią

Przy całym tym skakaniu i bieganiu sportowców, nie powinno nikogo dziwić, że od czasu do czasu zdarzają im się przewrócić. Takie zawstydzające upadki zazwyczaj prowadzą do zabawnych sytuacji, które dają nam pożywkę do śmiechu.

Zrównana z ziemią

Żeby nie było – nie śmiejmy się za dużo, bo ci sportowcy często dokonują rzeczy, które większość z nas nie dałaby rady zrobić. Mimo to można żartować z takich rzeczy, o ile jednocześnie szanuje się ich umiejętności.

Kupa śmiechu

Również w kolarstwie zdarza się wiele zawstydzających kraks. W rzeczywistości powinna się jednak wstydzić jedna osoba – ta, której błąd spowodował wypadek. Wyobraź sobie, jakie to krępujące uczucie – być kolarzem, który doprowadził do tej kraksy, przez co kilku facetów wylądowało jeden na drugim!

Kupa śmiechu

To cena, jaką płaci się za nieostrożną jazdę przed innymi kolarzami. Nikt nie zwróci uwagi, jeśli popełnisz ten błąd, jadąc z tyłu stawki. Sportowcy, którzy są w centrum uwagi, są o wiele bardziej narażeni na upokorzenie, gdy coś pójdzie nie tak.

Uosobienie gracji

Łyżwiarze figurowi, w porównaniu z większością sportowców, są postrzegani jako pełni gracji i wdzięku. W pewnym sensie przez to popełniane przez nich niezgrabne błędy stają się jeszcze bardziej upokarzające. Niestety nawet łyżwiarzom figurowym od czasu do czasu zdarzają się takie sytuacje.

The Uosobienie gracji

Nie jesteśmy pewni, co się tu wydarzyło. Być może łyżwiarka figurowa straciła kontrolę i nie dała rady utrzymać się na lodzie. Tak czy inaczej, na pewno osoby z jej otoczenia pamiętają tę wpadkę po dziś.

Nowe ruchy

Skoro mowa o łyżwiarzach figurowych i ich sporadycznych, ale komicznych wpadkach, mamy tutaj kobietę, która wygląda jak ktoś tańczący w latach 70. Wyraz jej twarzy mówi wszystko: wie, że popełniła błąd, i jest przerażona jego skutkami.

Nowe ruchy

Prawdopodobnie po tym wydarzeniu poczuła się bardzo zażenowana, że przewróciła się przed tak liczną publicznością. Śmiejemy się z tego kuriozalnego zdjęcia, ale szczerze mówiąc, trochę jej współczujemy. Nikt nie chciałby być na jej miejscu w tamtej chwili.

Z drogi!

Przewrócenie się podczas biegu na bieżni zawsze jest niefajne, ale miejsce upadku może mieć duży wpływ na to, jak bardzo jest to niefajne. To trochę tak, jak z kolarstwem, o którym wspominaliśmy wcześniej: upadek z tyłu stawki nie jest taki zły, ale upadek na czele to przepis na katastrofę!

Z drogi!

Wydaje się, że ta biedna biegaczka wywróciła się tuż przed grupą biegnących za nią, co sytuacja jest zła. Zabawna, ale zła. Miejmy nadzieję, że wszyscy ci sportowcy zdołali ją przeskoczyć, albo że szybko zeszła im z drogi.

Niech ktoś dzwoni po pogotowie!

Jest coś niepokojącego w tym, że bólu innych potrafi wywołać u ludzi śmiech. Widzisz coś, co wygląda bardzo źle, i zamiast się martwić, śmiejesz się. Ale dopóki osobie, z której się śmiejesz, nic złego się nie stało, to chyba mieści się to w granicach rozsądku, prawda?

Niech ktoś dzwoni po pogotowie!

Ten mały upadek na z pewnością wygląda źle, ale nie martw się – tej zawodniczce nic się nie stało. A to oznacza, że wszyscy możemy się śmiać z jej wielkiego nieszczęścia, bo jesteśmy złymi ludźmi. Hurra!

Co tu się w ogóle wydarzyło?

Szczerze mówiąc, nie jesteśmy pewni, co się dzieje na tym zdjęciu. Zakładamy, że jest to jedno z tych zdjęć, na którym uchwycono ludzi w bardzo nieodpowiednim momencie. Zdziwilibyście się, jak wiele głupich min robią ludzie, którzy są czymś zajęci i bardzo na tym skupieni..

Co tu się w ogóle wydarzyło?

W rzeczywistości wiele osób robi naprawdę głupie miny w trakcie intensywnego wysiłku, a to oznacza, że sportowcom zdarza się to nader często. Cóż, nawet oni potrafią się śmiać z takich rzeczy, prawda?

Nie tak się w to gra

Pomimo doskonałej zręczności zawodowych sportowców, czasami piłka po prostu ląduje w miejscu, w którym nikt nie miał zamiaru jej umieścić. I czasami te niezamierzone pozycje tworzą wyjątkowo absurdalnie wyglądające fotografie. Ten po lewej stronie nie wygląda jednak na zadowolonego.

Nie tak się w to gra

Wygląda na to, że piłka do koszykówki trafiła w jego czułe miejsce, więc nie dziwi nas, czemu może być niezadowolony. Cóż, jego nieszczęście nas rozśmiesza i tylko to się liczy.

Rozdarty

Biorąc pod uwagę, ile ten facet musi kucać podczas meczu baseballowego, to naprawdę dziwne, że takie rzeczy nie zdarzają się częściej, nie sądzisz? Prawdziwe pytanie brzmi: czy naprawdę przerwaliby mecz tylko po to, żeby mógł zmienić spodnie? A może mieliby dla niego zastępstwo?

Rozdarty

Tak czy siak, jest to klasyczne, upokarzające zdarzenie dla każdego z nas, ale dla sportowca w takiej sytuacji staje się o wiele gorsze. Wszystkie oczy są już zwrócone na niego, więc nikt nie mógł tego przegapić!

I bum, główka!

Najbardziej niezręczne na tym zdjęciu jest to, że widać, iż ten biedny facet próbował kopnąć piłkę. Nie jesteśmy tylko pewni, czy nie trafił całkowicie, czy też przypadkiem kopnął ją we własną twarz. Być może ta tajemnica sprawia, że obraz jest jeszcze bardziej komiczny.

I bum, główka!

A tak na marginesie – czy to nie dziwne, jak bardzo może się wygiąć nos, nie łamiąc się przy tym? Aż dziw bierze, że twarz tego piłkarza może wyglądać tak, jak powyżej, ale prawdopodobnie ostatecznie nic mu nie będzie.

O cholera

Skoro jesteśmy przy temacie piłek na twarzy, to aż dziw bierze, jak szybki jest czas reakcji ludzi. Nawet gdy piłka baseballowa leci z prędkością ponad stu kilometrów na godzinę, sportowcy i tak zdążą robić głupią minę, tak jak widać to tutaj. Niestety zazwyczaj nie ma wystarczająco dużo czasu, aby zrobić unik.

O cholera

Trochę nam źle, że się z tego śmiejemy, bo uderzenie piłką baseballową w twarz z dużą prędkością na pewno bardzo boli. Ale z drugiej strony czasami nie pozostaje nic innego, niż śmiać się z rzeczy, na które nie mamy wpływu.

Ninja w trakcie gry

To jedno z niewielu zdjęć w tym artykule, które jest przezabawne, mimo iż nikomu nie dzieje się krzywda. W rzeczywistości nie jesteśmy pewni, co doprowadziło do powstania tego niezwykle dziwnego i komicznego zdjęcia. Czy tak się gra w tę grę? Czy w tym sporcie powinno się wykonywać kopnięcia a la ninja?

Ninja w trakcie gry

A może po prostu tak szaleją, bo mogą? Tak czy inaczej, ci dwaj zawodnicy zostali przyłapani na robieniu czegoś naprawdę dziwnego na zdjęciu.

Oddaj mi tę piłeczkę!

Sporty, w których zawodnicy często wchodzą ze sobą w kontakt fizyczny, zawsze dostarczają nam dziwnych i śmiesznych zdjęć. W piłce ręcznej tego kontaktu jest aż nadto, w związku z czym nie brakuje też w niej nietypowych sytuacji.

Oddaj mi tę piłeczkę!

Ktoś tu chyba źle zrozumiał nazwę szczypiorniak. Podpowiadamy – nie chodzi w niej o szczypanie. Nie wiemy, jaki w ogóle miałby być cel szczypania przeciwnika w twarz w trakcie gry. Może jest po prostu bardzo niezadowolony, że nie ma piłki, ale czy to najlepszy sposób na jej zdobycie? Czy to nie jest faul?

Chyba nie o to chodziło

Gdy sportowcy wykonują swoje zadania, zawsze mają wizję pożądanego efektu końcowego. Można się jednak zastanawiać, czy ten efekt końcowy rzeczywiście tutaj nastąpi, czy też dojdzie do niemiłej dla sportowca, acz dość zabawnej dla reszty sytuacji. Pewnie już wiesz, że nastąpi to drugie.

Chyba nie o to chodziło

Mamy nadzieję, że nic mu nie jest. Zakładamy, że uderzył się podbródkiem o ten drążek. Kto wie, może w rzeczywistości nie uderzył się w żaden zły sposób, a ta fotografia jest po prostu bardzo myląca. Śmieszna, ale myląca.

Czyszczenie lodu

Zazwyczaj w łyżwiarstwie to mężczyzna podnosi kobietę – po prostu ze względu na siłę fizyczną, dzięki czemu dana figura staje się dla obojga łatwiejsza. Oczywiście nie oznacza to, że zawsze tak się dzieje. Czasami wygląda to tak.

Czyszczenie lodu

Głęboko wierzymy, że to zdjęcie zostało zrobione w trakcie wymyślnej figury i że w rzeczywistości nie doszło do żadnej katastrofy. Jednocześnie wygląda to jednak tak, jakby kobieta wbijała tego biedaka w lód lub próbowała oczyścić lód jego włosami. Ta myśl jest całkiem zabawna.

Powal ich swoim wyglądem

Kiedy bardzo się skupiasz na swojej grze, możesz łatwo stracić kontrolę nad mimiką. Ta tenisistka była tak skupiona na uderzeniu piłki, iż nie zdawała sobie sprawy, że jej napięcie i stres można łatwo dostrzec na twarzy.

Powal ich swoim wyglądem

Jej zaciśnięte zęby i zmarszczone brwi były widoczne jak na dłoni, gdy próbowała z całej siły uderzyć w piłkę. Choć nie jest to jej najlepszy wygląd, jesteśmy pewni, że fani byli bardziej zainteresowani jej umiejętnościami sportowymi.

Czujesz to?

Gdy uprawiamy sport lub wykonujemy inną intensywną czynność przez dłuższy czas, łatwo możemy się spocić i – krótko mówiąc – zacząć nieprzyjemnie pachnąć. Choć za nieprzyjemny zapach ciała zwykle obwinia się pot, to tak naprawdę odpowiadają za niego bakterie znajdujące się na naszej skórze.

Czujesz to?

Gdy bakterie rozkładają kwasy zawarte w pocie, wytwarzają silny i często nieprzyjemny zapach. Na tym zdjęciu wygląda to tak, jakby koszykarz pytał swojego przeciwnika, czy jego dezodorant działa.

Auć!

Kiedy jesteś zawodowym piłkarzem, zawsze istnieje ryzyko, że przeciwnik, a nawet kolega z drużyny, pomyli cię z piłką. To idealnie dobrane zdjęcie pokazuje, jak zawodnik odczuwa gniew przeciwnika.

Auć!

Wygląda na to, że na fotografii udało się uchwycić piłkarza, który próbuje przyjąć piłkę klatką piersiową, podczas gdy drugi stara się w tym samym czasie ją kopnąć. Tak czy inaczej, szkoda nam zawodnika w granatowej koszulce. To wygląda po prostu boleśnie!

Waleczni rugbiści

Kiedy większość z nas wyobraża sobie ściąganie spodni, mamy na myśli szkolnego łobuza lub głupi żart. Ten rugbista postanowił przenieść ten oldschoolowy ruch ze szkolnego podwórka na boisko rugby. Rezultat? Przezabawne zdjęcie, na którym oponent prawie stracił spodenki.

Waleczni rugbiści

Choć nie jesteśmy ekspertami w kwestii zasad gry w rugby, ściąganie czyichś spodenek wydaje się po prostu niewłaściwe. Być może ci zawodnicy rozważą założenie dwóch par spodenek na przyszłe mecze.

Kula armatnia!

Simone Biles może i jest najbardziej utytułowaną amerykańską gimnastyczką w historii, ale mimo to nadal da radę zrobić jej niezbyt pochlebne zdjęcia. Na tym widać, jak Biles obraca się w powietrzu w gimnastycznym ruchu zwanym skokiem Jurczenko.

Kula armatnia!

Ta zaprzeczająca grawitacji akrobacja sprawia wrażenie, jakby gimnastyczka została wystrzelona z armaty. Choć widzowie i sędziowie wstrzymywali oddech na ten widok, wydaje się, że Biles była równie zestresowana.

Drzemka na wodzie

Piłka wodna często jest opisywana jako jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportowych na świecie. Zawodnicy muszą utrzymywać się na powierzchni wody i próbować zdobywać punkty, wrzucając piłkę do bramki przeciwnika.

Drzemka na wodzie

Uprawianie tej wyczerpującej fizycznie dyscypliny może sprawić, że zawodnicy będą czuli się bardzo zmęczeni, tak jak zawodnik na tym zdjęciu. Wygląda na to, że jest gotowy, aby uderzyć w kimono, a nie w piłkę. Nie dziwimy mu się po tym całym pływaniu!

Słynne majtki

Hiszpański tenisista zawodowy Rafael Nadal jest znany ze swoich serwów na korcie. Jest jednak jeszcze jedna czynność, z której słynie – poprawianie majtek.

Słynne majtki

Nadal jest znany z rutynowego poprawiania swojej bielizny i spodenek w przerwach między gemami niezależnie od tego, kto na niego patrzy. Ta czynność doprowadziła nawet do tego, że magazyn GQ zapytał tenisistę, dlaczego musi tak często poprawiać swoje spodenki. Odpowiedź Nadala? „Nie dam rady się zmienić”.

Osobliwe miny w ping pongu

Choć wiele osób uważa ping-ponga lub tenis stołowy za fajną rozrywkę, to w rzeczywistości jest to prawdziwy sport. Tenis stołowy został oficjalnie uznany za dyscyplinę olimpijską w 1988 roku. Gra w ping ponga, gdy dodamy do niej element rywalizacji, to sport szybki oraz wymagający od gracza skupienia się zarówno na piłce, jak i na ruchach przeciwnika.

Osobliwe miny w ping pongu

To właśnie ta mocna koncentracja prawdopodobnie sprawiła, że ten tenisista stołowy ma tak zabawną minę.

Podnoszenie ciężarów

Większość ludzi z pewnością zdziwiłaby się, gdyby wiedzieli, że z Korei Północnej pochodzą jedni z najbardziej utalentowanych olimpijskich ciężarowców na świecie. Rim Jong-sim jest jedną z najbardziej utytułowanych zawodniczek w tym kraju. W 2012 r. podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich zdobyła złoty medal w kategorii wagowej do 69 kg kobiet.

Podnoszenie ciężarów

Biorąc pod uwagę, że Jong-sim podnosiła 261 kilogramów, nie dziwi fakt, że zrobiła tę zabawną minę. Sam impet podnoszenia tak dużego ciężaru sprawił, że nawet jej włosy stanęły dęba!

Nowy imprezowy trik

Hokeiści nie słyną z idealnych uśmiechów. Choć niektórzy gracze noszą ochraniacze na zęby lub inne formy ochrony twarzy, wielu z nich po prostu akceptuje fakt, że ułamane lub utracone zęby są częścią gry.

Nowy imprezowy trik

Urazy zębów zdarzają się bardzo często w tym sporcie. Głównie spowodowane są uderzeniami krążków, zderzeniami z agresywnymi zawodnikami lub niefortunnymi interakcjami z kijami hokejowymi. Na szczęście ten hokeista zamienił swoją kontuzję w unikalny trik na imprezę.

Wykorzystaj szansę lub strać punkt!

Niektóre sporty, jak np. koszykówka, nie są dla osób o słabym sercu. Podczas tych intensywnych rozgrywek może nawet dojść do rękoczynów między zawodnikami. W tym szczególnie zaciętym meczu podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2020 amerykańska koszykarka Allisha Gray nie miała żadnych skrupułów, by zepchnąć z drogi swoją japońską przeciwniczkę.

Wykorzystaj szansę lub strać punkt!

Choć niektórzy mogą to odebrać jako agresywne zachowanie, ruch Gray pomógł Stanom Zjednoczonym wygrać mecz z Japonią.

Zatańczymy?

Choć zapaśnicy znani są z szorstkości, to zdjęcie pokazuje, że mają też bardziej wrażliwą stronę. Większość walk zapaśniczych rozpoczyna się od tego, że dwaj zawodnicy stają naprzeciw siebie. Po gwizdku sędziego obaj uderzają o matę i rozpoczynają walkę.

Zatańczymy?

To zrobione w idealnym momencie zdjęcie pokazuje tych dwóch zapaśników, którzy wyglądają, jakby mieli zatańczyć walca, a nie uprawiać brutalny sport kontaktowy.

Zaślepiony sukienką

Wybór idealnego stroju na zawody olimpijskie może być trudny. Nawet gdy już wybierzesz swój perfekcyjny strój, może on spowodować nieprzewidziane sytuacje awaryjne. Ta niemiecka łyżwiarka figurowa myślała, że szmaragdowa suknia zachwyci sędziów i będzie pasować do jej płynnych ruchów na lodzie.

Zaślepiony sukienką

Niestety lejący materiał sukni zasłonił oczy jej partnerowi podczas jednego z układów. Na szczęście para taneczna, Alexander Gazsi i Nelli Zhiganshina, nie pozwoliła, by ta katastrofa odciągnęła ich uwagę od układu, który przygotowali.

Przypieczętowane pocałunkiem

Rugby to szorstki, kontaktowy sport, ale to nie znaczy, że rugbiści nie potrafią okazać sobie odrobiny czułości. Te dwie zawodniczki próbowały złapać piłkę, gdy nagle ich twarze zderzyły się, co zaowocowało takim oto zdjęciem.

Przypieczętowane pocałunkiem

Rugby narodziło się w Anglii, ale wkrótce sport ten stał się popularny na całym świecie. Choć to zdjęcie może być zabawne, mamy nadzieję, że tym dwóm zawodniczkom nic się nie stało.

Niebezpieczny zawód dziewczyny od piłek

Choć większość zawodowych tenisistów to znane osoby, ich sukces często wynika z obecności na korcie także innych, mniej popularnych osób. Dziewczyny od podawania piłek pomagają w grze w tenisa, szybko zbierając wybite piłki i podając je zawodnikom.

Niebezpieczny zawód dziewczyny od piłek

Mimo że te zakulisowe bohaterki są dobrze wyszkolone i przygotowane na każdy scenariusz, nic nie mogło przygotować tej dziewczyny od piłek na to, że przewróci się na nią tenisista. W 2009 r. ta młoda dziewczyna była zaskoczona, gdy nagle francuski gwiazdor tenisa Michael Llodra przypadkowo na nią upadł.

Strojenie min

Nikt nie lubi osób, które nie umieją przegrywać, ale niewdzięczny lub przechwalający się zwycięzca również nie wzbudza sympatii. To zdjęcie zostało zrobione argentyńskiemu piłkarzowi Carlosowi Tevezowi, który najwyraźniej kpił z drużyny przeciwnej lub chwalił się zdobyciem bramki.

Strojenie min

Ten gest sprawił, że włoski serwis informacyjny nazwał go „Fletnikiem z Hamelnu”. Podczas gdy prawdziwy fletnik swoją grą na flecie przyciągał szczury, talent Teveza pozwolił mu zbierać trofea i nagrody.

To zostawi po sobie ślad

Gdy podczas meczu piłkarskiego tak wiele się dzieje, łatwo stracić piłkę z oczu, nawet gdy jest tuż przed nami. Ten piłkarz próbował kopnąć piłkę obok bramkarza, aby zdobyć bramkę dla swojej drużyny.

To zostawi po sobie ślad

Niestety nie trafił w piłkę i kopnął bramkarza prosto w twarz. Jakby szybkie kopnięcie w twarz nie było wystarczająco bolesne, piłkarz miał na sobie buty z metalowymi korkami.

Nie trać głowy

Gimnastyka artystyczna to wyjątkowy sport, w którym gimnastycy używają rekwizytów, takich jak obręcze, piłki, wstążki i inne przedmioty, aby poprawić swój wynik. Ich układy łączą gimnastykę z tańcem przy akompaniamencie muzyki. Sportowcy mogą wykonywać skoki, akrobacje i idealnie zgrane w czasie układy taneczne.

Nie trać głowy

Jednym z popularnych rekwizytów używanych przez gimnastyczki artystyczne jest piłka. Bułgarska gimnastyczka Silvia Miteva również wybrała właśnie ten rekwizyt. Elastyczność Mitevy, w połączeniu z umiejętnościami fotografa, sprawia, że wygląda ona, jakby zamiast głowy miała srebrną piłkę.

Rozciągnięta do granic możliwości

Profesjonalny futbol to trudny sport, ale może być równie ciężki dla ubrania sportowców. Trawa i plamy od potu sprawiają, że zawodowi futboliści mają trudności z utrzymaniem czystości swoich ubrań.

Rozciągnięta do granic możliwości

Elastyczność koszulki Ameera Abdullaha, biegacza Detroit Lions, została wystawiona na próbę, gdy podczas meczu przeciwnik pociągnął go za nią. Jesteśmy pewni, że po meczu koszulkę trzeba było wyrzucić, ale tak ekstremalna rozciągliwość materiału robi wrażenie.

Do bramki ma wpaść piłka, nie ty

Marzeniem każdego sportowca jest wzięcie udziału w igrzyskach olimpijskich. To wspaniałe uczucie, gdy większość świata obserwuje twoje zmagania, ale w niektórych sytuacjach może to być również zawstydzające.

Do bramki ma wpaść piłka, nie ty

Reprezentant Polski w piłce ręcznej, Grzegorz Tkaczyk, na własnej skórze przekonał się, że bycie w centrum uwagi nie jest wcale przyjemne, gdy przypadkowo wpadł do siatki bramkarza podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku. Jesteśmy pewni, iż nie był szczęśliwy, że jego wpadka była transmitowana na cały świat.

Miej oko na piłkę

Choć większość ludzi uważa ping ponga lub tenis stołowy za sport rekreacyjny, a w rzeczywistości jest on uznawany za sport olimpijski. W przeciwieństwie do meczów ping ponga rozgrywanych w domu lub dla zabawy, ci zawodnicy traktują tę grę poważnie.

Miej oko na piłkę

Na tym zdjęciu widać, jak bardzo skoncentrowana jest zawodniczka drużyny chińskiej, Liu Shiwen, gdy piłeczka pojawia się blisko jej twarzy. To zdjęcie z Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 r. wygląda niemal tak, jakby ktoś wstawił tę piłeczkę w Photoshopie!

Stopa w twarz

Jak na sport, który w nazwie ma słowo „ręczna”, w tym sporcie dużo dzieje się za pomocą stóp! To wykonane w idealnym momencie zdjęcie przedstawia reprezentacje Rosji i Brazylii w piłce ręcznej kobiet, które mierzą się na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w 2020 roku.

Stopa w twarz

Na zdjęciu brazylijska zawodniczka, Bruna de Paula, zdołała wyskoczyć na tyle wysoko, by złapać piłkę. Niestety jej szybki skok spowodował, że rosyjska zawodniczka została uderzona stopą w twarz.

Stój, nie odchodź!

Indyjska zapaśniczka, Vinesh Phogat, jest jedną z najsłynniejszych sportsmenek na świecie. Jest nie tylko świetną zapaśniczką, ale zdobyła też wiele medali i nagród, reprezentując Indie w zapasach.

Stój, nie odchodź!

W związku z tym stała się również bohaterką kilku zabawnych, zrobionych w idealnych momentach fotografii. To zdjęcie, zrobione podczas walki ze szwedzką zapaśniczką Sofią Mattsson, sprawia wrażenie, jakby trzymała się swojej przeciwniczki i błagała ją, by nie odchodziła.

Przeciwstawianie się grawitacji

Choć często się o tym zapomina, łyżwiarstwo figurowe jest jednym z najtrudniejszych i najbardziej wymagających sportów olimpijskich. W tym wyczynowym sporcie niezbędne jest wykonywanie skomplikowanych i pełnych gracji akrobacji, a jednocześnie balansowanie na śliskim lodzie.

Przeciwstawianie się grawitacji

Na zdjęciu rosyjska łyżwiarka figurowa Kamiła Walijewa wykonuje poczwórny skok podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2022. Nie tylko zapisała się w historii jako pierwsza kobieta, która wykonała taki skok na zawodach olimpijskich, ale do tego zrobiła to dwukrotnie!

Przerażająca pływaczka synchroniczna

Kiedy większość ludzi myśląc o pływakach synchronicznych, widzi staromodne baseny i kwieciste czepki. To zdjęcie jednak bardziej przypomina przerażającą, mitologiczną postać wynurzającą się z wody.

Przerażająca pływaczka synchroniczna

Nie wiemy, czy to przez intensywne spojrzenie tej pływaczki, czy przez rozprysk wody wokół niej, ale zdecydowanie to zdjęcie bardziej wygląda jak scena z filmu fantasy niż z zawodów sportowych. Teatralny makijaż też nie pomaga!

Nie wstrzymuj oddechu

Wiele razy zdarza się, że wstrzymujemy oddech, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Takie momenty mogą mieć miejsce, gdy jesteśmy zestresowani, podekscytowani lub przytłoczeni emocjonalnie.

Nie wstrzymuj oddechu

Według niektórych ekspertów wstrzymywanie oddechu przez sportowców przynosi im pewne korzyści medyczne, zwłaszcza w przypadku dyscyplin wymagających dużego wysiłku w krótkim czasie. Być może to właśnie robi tenisistka na tym zdjęciu – wstrzymuje oddech, wykonując kolejny ruch.

W głowie tylko koszykówka

Nie potrafimy sobie nawet wyobrazić, jak stresujące musi być reprezentowanie kraju na olimpiadzie. Nic dziwnego, że cały ten stres i obsesja na punkcie koszykówki może zaprzątać głowę tego zawodnika.

W głowie tylko koszykówka

Serbski koszykarz Aleksander Ratkov z pewnością myśli o koszykówce, ale wygląda na to, że zawładnęła ona także jego głową. To wykonane w idealnym momencie zdjęcie Ratkova grającego przeciwko olimpijskiej drużynie Chin sprawia wrażenie, jakby jego głowę zastąpiła piłka do koszykówki.

Sięgnij po to

Oglądając zawody gimnastyczne, można doznać szoku, gdy zobaczy się, jak elastyczne może być ludzkie ciało. Lauren Hernandez, amerykańska gimnastyczka artystyczna, wydaje się być zrobiona z gumy, gdy wygina się do tyłu na równoważni podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich Rio 2016.

Sięgnij po to

Na tym zdjęciu wydaje się, że nie tylko jej ciało wygina się do tyłu, ale nawet jej oczy!

Raz kozie śmierć!

Większość z nas pamięta swój pierwszy skok do basenu lub innego głębokiego zbiornika wodnego. Niemiecki gimnastyk Marcel Nguyen wygląda jak większość z nas, kiedy nie jesteśmy pewni, czy skok do wody był dobrym pomysłem.

Raz kozie śmierć!

Na zdjęciu widać Nguyena w połowie jego układu na poręczach podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016. Przed niedawnym odejściem na emeryturę z powodu kontuzji Nguyen zdobył dwa złote medale na Mistrzostwach Europy i srebrny medal olimpijski w ćwiczeniach na poręczach.

Głowa do góry!

Choć większość ludzi zakłada, że najczęściej używanymi częściami ciała w piłce nożnej są stopy lub nogi, wielu zawodników do uderzania piłki używa właśnie głowy, co zwane jest odbiciem „główką”.

Głowa do góry!

Choć ten ruch może pomóc drużynie w zdobyciu bramki, nie jest pozbawiony ryzyka. Wstrząśnienia mózgu w piłce nożnej są znacznie częstsze, niż mogłoby się wydawać, istnieje też ryzyko, że dwóch zawodników zderzy się głowami. Nie jesteśmy pewni, co dokładnie stało się tym dwóm piłkarkom, ale wiemy, że to bolało!

Olimpijska kąpiel

Większość ludzi kojarzy gąbki z myjniami samochodowymi lub luksusowymi kąpielami. Okazuje się jednak, że gąbki są również często używane do wycierania potu sportowców lub pomagają im się ochłodzić w przerwach między rundami zawodów.

Olimpijska kąpiel

Choć jesteśmy pewni, że taka prowizoryczna kąpiel z gąbki jest przyjemnie chłodna i odświeżająca, chiński bokser Zhao Minggang wydaje się być nieco zszokowany, gdy trener go opryskuje. Fotografom udało się uchwycić jego zaskoczoną reakcję podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich Rio 2016.

W różne strony

Gdy jesteśmy w ruchu, części naszego ciała, w tym mięśnie i kości, czasami poruszają się w zupełnie przeciwnym kierunku. Choć to wszystko odbywa się pod skórą, może powodować zabawne ruchy niektórych części ciała lub dziwny wyraz twarzy.

W różne strony

Ten tenisista chciał uderzyć piłkę rakietą, a jego mięśnie twarzy chciały poruszyć się razem z nim, co spowodowało tak zniekształconą minę. Choć wydaje się, że jego ciało i twarz poruszają się w jedną stronę, koszulka podąża w innym kierunku.

Zjazd w dół

Nawet kolarze olimpijscy nie wygrać z Matką Naturą. Holenderski kolarz, Mathieu van der Poel, przekonał się o tym na własnej skórze, co widać na załączonym obrazie.

Zjazd w dół

Podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio Van der Poel rozbił rower na pierwszym okrążeniu w miejscu zwanym „Sakura Drop”. Choć Van der Poel zdołał wyjść z tego cało, musiał zrobić sobie przerwę od kolarstwa wyczynowego.

To dopiero ciężar

Mimo że podnoszenie ciężarów tradycyjnie było sportem zdominowanym przez mężczyzn, wiele kobiet bierze obecnie udział w zawodach na poziomie profesjonalnym. Mercedes Pérez, kolumbijska sztangistka, brała udział w wielu igrzyskach olimpijskich. To zdjęcie zostało zrobione podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 r.

To dopiero ciężar

W związku z tym, że Pérez zazwyczaj startuje w kategorii 63 kg, na tym zdjęciu podnosi prawie 63 kg, czyli tyle, ile wynosi jej masa ciała! Nic dziwnego, że wygląda, jakby bardzo starała się na tym skoncentrować!

To wygląda boleśnie

Choć niewiele osób zna się na piłce ręcznej, wiele z nich rozpoznaje to viralowe zdjęcie duńskiej bramkarki – Althei Reinhardt. Zostało ono zrobione krótko po rozpoczęciu meczu pomiędzy reprezentacją Francji a reprezentacją Danii w półfinale mistrzostw świata.

To wygląda boleśnie

Oczywiście Reinhardt musiała zejść z boiska po swojej dramatycznej kontuzji. Na szczęście po krótkim czasie udało jej się wrócić do gry. Niestety dla bramkarki, ten wstydliwy i bolesny moment został uwieczniony na zawsze jako mural graffiti w Kopenhadze.

Najgorszy moment ze wszystkich

W zasadzie jesteśmy bardziej skłonni nazwać to zdjęcie przerażającym niż zabawnym, ale jeśli naprawdę nie masz nic przeciwko odrobinie czarnego humoru, to z pewnością lekko się uśmiechnąłeś.

Najgorszy moment ze wszystkich

Nie martw się, on na pewno to przeżył, ale co dziwne, takie rzeczy zdarzają się o wiele częściej, niż mogłoby się wydawać. To sprawia, że motocross wydaje się jeszcze bardziej przerażający, ale pewnie niektórzy ludzie są po prostu żądni wrażeń.

Chwila przed katastrofą

Można znaleźć wiele zabawnych fotografii tego typu. Wszystko układa się całkiem dobrze, a zdjęcie zostaje zrobione tuż przed tym, jak dochodzi do katastrofy. I tak, zanim ktokolwiek zapyta, bieganie z psami to prawdziwy sport.

Chwila przed katastrofą

Tak czy siak, to zdjęcie jest dość zabawne choćby dlatego, że wszyscy widzimy dokładnie ostatnie momenty przed nadchodzącą katastrofą. Ciekawe, o co poprosiła tego psa, że tak zareagował? A może on po prostu ma bardzo słaby cel?

Ta jedna wpadka

Jednym z powodów, dla których sportowcy tak łatwo wpadają w zakłopotanie, jest to, że nieustannie porównuje się ich z innymi sportowcami. A jeśli ci inni sportowcy nie popełniają błędów, wyglądają tym bardziej głupio. Dobrze jest tylko wtedy, gdy wszyscy razem popełniają błędy!

Ta jedna wpadka

Niestety dla biegaczki, bycie jedynym sportowcem, który zaliczył taką wpadkę, nie wpływa dobrze na jej wizerunek. Nie pomaga też fakt, że w takiej sytuacji nie ma możliwości odrobienia strat i odniesienia zwycięstwa.

Słaba synchronizacja

Nie ukrywamy, że nieporadność pełnych wdzięku sportowców jest śmieszniejsza niż cokolwiek innego. Pływanie synchroniczne należy do tej kategorii, ponieważ z natury układy mają być pełne gracji. Ten obrazek jest komiczny i nie ma nic wspólnego z gracją.

Słaba synchronizacja

Zdarzyło ci się kiedyś zatrzymać film animowany lub program i zobaczyć zupełnie zwariowaną scenę, której nikt nigdy nie miał zobaczyć? To zdjęcie trochę to przypomina, prawda?